اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29752 مورخ:[1396-02-17 22:09:01]
اختصاص 800 میلیون دلار برای تجهیز آزمایشگاه‌ها/ صادرات 520 میلیون دلار محصولات دانش بنیان
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی بابل خبر داد

اختصاص 800 میلیون دلار برای تجهیز آزمایشگاه‌ها/ صادرات 520 میلیون دلار محصولات دانش بنیان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی بابل گفت: ۸۰۰ میلیون دلار برای تجهیزات علمی آزمایشگاهی دانشگاه ها در نظر گرفته شد. ۵۲۰ میلیون دلار صادرات محصولات مراكز فناوری داشتیم.

به گزارش مازند اصناف به نقل از نگاه آزاد، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن پاسخگویی به پرسش ها و درخواست ها به آموزش سرآمد اشاره كرد و گفت: هم اكنون نمی توان روش های سنتی آموزش را به كار برد؛ بلكه باید از تكنولوژی ها و شیوه های نوین آموزشی بهره گرفت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: راه اندازی رشته های جدید بین رشته ای و چند رشته ای جزء نیازهای ضروری است و تا كنون ۸۳۴ رشته تصویب و بازنگری گردید.

دكتر فرهادی با تاكید بر دیپلماسی علمی گفت: این امر جزء ضرورت ها و برنامه های آموزش عالی و تاكیدات مقام معظم رهبری است كه همكاری های علمی بین المللی باید در این عرصه فعال باشد، دوره های مشترك برگزار شود، از اساتید خارجی( چه ایرانی و چه غیر ایرانی) دعوت گردد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۸۰۰ میلیون دلار برای تجهیزات علمی آزمایشگاهی دانشگاه ها در نظر گرفته شد. ۵۲۰ میلیون دلار صادرات محصولات مراكز فناوری داشتیم.

وی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، تاکید کرد: تا کنون ۲۷۷۵ كرسی آزاداندیشی در دانشگاه های مختلف برگزار شده است.

گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه، با آرمان های شهدا تجدید میثاق نمودند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا