اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29742 مورخ:[1396-02-16 19:08:01]
 ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی هدف خانه کارآفرینان مازندران است
رئیس خانه کارافرینان مازندران:

ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی هدف خانه کارآفرینان مازندران است

رئیس خانه کارآفرینان مازندران گفت: هدف اصلی خانه کارآفرینان توسعه فعالیت تولیدی کارآفرینان و ترویج کارآفرینی در سال اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش مازند اصناف عباس رویان در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: آموزش کارآفرینی به جوانان و ترویج فرهنگ آموزش و پژوهش کارآفرینی در بین مردم، مهم‌ترین هدف خانه کارآفرینان است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی شرکت‌های کوچک و متوسط، مشاوره در توسعه کارآفرینی و ایجاد تعامل بین کارآفرینان با سرمایه‌گذاران و محققان از دیگر اهداف این تشکل است، افزود: برای رسیدن به اهداف ترسیم شده، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های خلاقیت را در دستور کار جدی خود قرار داده‌ایم.

رئیس خانه کارافرینان مازندران در مورد دوره‌های آموزشی گفت: برگزاری انواع دوره‌های آموزشی مدیریتی و مهندسی، کارآفرینی و خلاقیت برای مدیران دولتی و خصوصی و قشر فرهیخته و محصل جامعه از برنامه‌های آموزشی خانه کارآفرینان است.

رویان در مورد برنامه‌های پژوهشی این تشکل بیان کرد: انجام انواع فعالیت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه‌های کارآفرینی، کسب و کار، مدیریت صنایع و تولید، برنامه‌ریزی استراتژیک، تحول، تغییر سازمانی و سیستم‌های اطلاعاتی از مهم‌ترین برنامه‌های پژوهشی خانه کارآفرینان است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی به دنبال ایجاد زمینه‌های توسعه و تقویت تولید خرد و متوسط استان است، خاطرنشان کرد: تولیدکننده‌ها بیشتر مشکلات مشترک دارند که بخشی از آن نیز به جامعه تولیدکننده برمی‌گردد و به دولت ربطی ندارد.

رئیس خانه کارافرینان مازندران با بیان اینکه تولیدکننده و کارآفرین باید نقش خود را در بازار بداند، تصریح کرد: شاید عمده مشکلات تولیدکنندگان به سیاست‌های دولتی برمی‌گردد اما بخشی از مشکلات موجود نیز متوجه تولیدکنندگان است.

این تولیدکننده اضافه کرد: کمبود نقدینگی و فشارهای بانکی برای ستاندن معوقات تسهیلاتی موجب شده تا تولیدکننده داخلی انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت نداشته باشد.

رویان با بیان اینکه باید در قوانین و دستورالعمل‌ها تجدیدنظر شود، بیان کرد: برخی از واحدهای تولیدی دچار سوء‌مدیریت هستند که باید با به کارگیری اصول فنی تکنولوژی روز دنیا سهم بیشتری را از بازار برای برون‌رفت از مشکلات کسب کنند.

وی در پایان با بیان اینکه در بخش صادرات مازندران اتفاق خاصی رخ نداده است، اظهار کرد: بسترهای خوبی برای تجارت با کشورهای منطقه ایجاد شده است اما تاکنون شاهد نتیجه‌ای نبوده‌ایم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا