اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29633 مورخ:[1396-02-12 20:38:01]
بانک‌ها نگاه خوبی به بخش خصوصی ندارند
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

بانک‌ها نگاه خوبی به بخش خصوصی ندارند

 رئیس اتاق بازرگانی مازندران بزرگترین مشکل در صادرات حمل و نقل را منابع مالی و مشکلات گمرکی دانست و گفت: بانک‌ها نگاه خوبی به بخش خصوصی ندارند.

به گزارش مازند اصناف عبدالله مهاجر در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن کنفرانس این اداره برگزار شد، اظهار کرد: با تعامل و همفکری مشکلات حل شدنی است.

وی افزود: مشکلات فراوانی در تمامی بخش‌ها به ویژه صنعت، معدن، کشاورزی، صادرات و واردات وجود دارد که باید راهکارهای مناسب برای برون رفت از آن ارائه شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه باید از راه‌های قانونی مطلع بود، تصریح کرد: مشکل مهم بخش کسب و کار، موضوع دارایی و مالیات بر ارزش افزوده است که باید این امر مورد بررسی قرار گیرد.

مهاجر با اشاره به اینکه این اتاق به دنبال آموزش دانش مجموعه در سطح مازندران بوده است، گفت: اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه‌های اجرایی به ویژه امور مالیاتی و تامین اجتماعی می‌تواند بخش فراوانی از مشکلات بخش خصوصی و حوزه تولید را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: این مصوبه‌ها شامل دریافت مالیات ارزش افزوده از مصرف‌کننده نهایی و پذیرش گردش کار واحدهای تولیدی از طریق دفاتر درحوزه مالیاتی اعلام کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران بیان کرد: با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دولت که براساس منویات رهبری تشکیل شده، می‌توان مشکلات تامین اجتماعی واحدهای صنعتی را برطرف کرد.

مهاجر سرمایه در گردش برای تولید در بخش خصوصی را مهم دانست و گفت: بزرگترین مشکل در صادرات حمل و نقل، منابع مالی و مشکلات گمرکی است.

وی در پایان با بیان اینکه بانک‌ها نگاه خوبی به بخش خصوصی ندارند، خاطرنشان کرد: اگر حمایتی از بخش خصوصی انجام شود نگرش یکسان نسبت به این‌مهم اتفاق می‌افتد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا