اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29596 مورخ:[1396-02-11 22:19:01]
کارگران قربانی اصلی رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها هستند
مسؤول سازمان بسیج کارگری مازندران:

کارگران قربانی اصلی رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها هستند

مسؤول سازمان بسیج کارگری مازندران گفت: متاسفانه قربانی اصلی رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها کارگران هستند.

به گزارش مازند اصناف سید رضا میرجمالی با بیان اینکه کارگران سربازان بی‌ادعای جنگ نابرابر و تحمیلی اقتصادی کشور هستند، اظهار کردند: متاسفانه قربانی اصلی رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها کارگران هستند.

وی افزود: سطح پایین دست مزدها و حقوق کارگران موجب شد تا رکود حاکم بر اقتصاد کشور بر پیکره جامعه کارگری تحمیل شود به گونه‌ای که امروز شاهد اخراج بسیاری از کارگران هستیم.

مسؤول سازمان بسیج کارگری مازندران جایگاه کارگران را بسیار ارزشمند دانست و تاکید کرد: این جایگاه آنقدر ارزشمند است که پیامبر می‌فرمایند بر دست کارگر بوسه میزنم.

میرجمالی با بیان اینکه در جامعه امروز به توصیه‌های پیامبر اکرم در مورد کارگران عمل نمی‌شود، تصریح کرد: پیامبر اکرم اسلام توصیه کرده اند که عرق کارگر خشک نشده است دست مزد او را بدهند اما امروز قدر این قشر زحمتکش نادیده گرفته می شود.

وی گفت: متاسفانه امروز عرق جبین کارگران همراه با اشک‌هایی است که به خاطر کم مهری‌ها بر آن‌ها به وجود آمده است.

بسیج برای تکمیل کاستی‌ها ورود کرده است

میرجمالی ورود بسیج به جامعه کارگری را تکمیل کننده کاستی‌های موجود در این قشر ارزشمند دانست و تاکید کرد: بسیج کارگری به دنبال ایجاد روحیه نشاط و حس اعتماد به نفس در بین کاگران است. کارگرانی که امروزه بخش اعظم جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بدوش آنهاست.

وی اضافه کرد: استقلال و خودکفایی اقتصادی رقم زمانی خواهد خورد که این اراده و عزم راسخ در مسؤولین بوجود بیاید و نگاه و اتکا به بیرون مطلقا نداشته باشیم، کما اینکه تجربه اعتماد به اجانب این دولت در مذاکرات این نگاه راثابت می‌کند.

مسؤول سازمان بسیج کارگری مازندران آفت و مشکل دیگر امروز جامعه را قاچاق بی‌رویه کالا دانست که در نهایت منجر به تعطیلی کارخانجات و مراکز تولیدی و بیکاری نیروی کار و کارگر ایرانی می‌شود، بیان کرد: باتوجه به نهی صریح مقام معظم رهبری متاسفانه اقدامات مناسبی در این زمینه صورت نگرفت، که این مساله یا ناشی از ضعف مسؤولین امر است یا این موضوع را به ذهن تبادر می‌کند که ذی‌نفع بودن برخی افراد مانع از اجرای کامل مقابله با قاچاق کالا است.

میرجمالی با بیان اینکه بسیج با درک درست از نقش تاثیرگذار کارگران به این عرصه ورود پیدا کرده است، اظهار کرد: امروز بسیاری از کارگران صنایع خرد و متوسط مازندران عضو بسیج کارکری هستند.

حضور مستمر در برنامه‌های بسیج

وی حضور مستمر کارگران را در برنامه‌های بسیج نشان از روحیه جهادی و علاقه مندی آنان به انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: باید بر دستان کارگران بوسه بزنیم که توانسته‌اند با تحمل مشکلات زیاد همچنان در عرصه تولید به عنوان یک سرباز مشغول به کار باشند.

مسؤول بسیج کارگری مازندران، کارگران را قشری علاقمند و دغدغه‌مند به آینده کشور معرفی کرد و گفت: کارگران سربازان پیش‌قراول جبهه اقتصادی در برابر هجمه‌های ناجوانمردانه دشمن هستند.

میرجمالی افزود: کارگران مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس ایثارگرانه و بدون ادعا پای آرمان‌های انقلاب و صیانت از کیان کشور ایستاده‌اند.

وی در پایان رشد و بالندگی کشور را در توجه به اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: هنوز در ابتدای کار هستیم و باید در این راه همت بیشتری داشته باشیم و انتظار از مسؤولان آن است که باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری دو سال پی در پی شعار سال را اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند، شاهد اقدامات موثر عملی از طرف مسؤولان و دولتمردان باشیم و نه فقط در حرف و شعار.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا