اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29564 مورخ:[1396-02-09 23:11:01]
رشد ۲۷ درصدی صادرات نفت به آسیا

رشد ۲۷ درصدی صادرات نفت به آسیا

صادرات نفت ایران به ۴ خریدار بزرگ آسیایی این کشور در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۲۷ درصد افزایش یافت و به ۱,۹۷ میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش مازند اصناف آمارهای دولتی و رهیابی کشتی‌ها نشان داد چهار خریدار بزرگ نفت ایران، چین، هند، کره جنوبی و ژاپن در ماه گذشته میلادی ۱,۹۷ میلیون بشکه در روز نفت از ایران وارد کردند. این میزان اندکی کمتر از ماه فوریه بود، زمانی‌که ایران بیشترین حجم صادرات از سال ۲۰۱۰ را انجام داده بود.

در سه ماهه نخست، این ۴ کشور روزانه ۱,۸۷ میلیون بشکه نفت از ایران وارد کردند که ۴۷ درصد بیش از مدت مشابه سال ۲۰۱۶ بوده است.

وزارت بازرگانی ژاپن روز جمعه آمارهای رسمی خود را منتشر کرد و این آمار نشان داد که واردات نفت ایران ماه گذشته ۲۲۴ هزار و ۶۰۴ بشکه در روز و ۱۳ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است. اما این رقم اندکی از ماه پیش از آن یعنی فوریه کمتر بوده است.

بر اساس این گزارش، چین در ماه مارس از ایران ۶۲۶ هزار و ۱۸۵ بشکه نفت در روز وارد کرده است که این رقم ۶ درصد بیش از مدت مشابه پارسال است.

واردات نفت هند از ایران در این ماه نیز ۵۲۵ هزار ۷۰۰ بشکه نفت در روز بوده است که افزایش ۳,۹ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان می‌دهد.

صادرات نفت ایران به ژاپن و کره جنوبی نیز به ترتیب روزانه ۲۲۴ هزار و ۶۰۴ بشکه و ۵۹۷ هزار و ۹۳۵ بشکه بوده است که به ترتیب ۱۳,۲ و ۱۲۶.۱ درصد افزایش داشته اند.

 

صبحانه

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا