اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29537 مورخ:[1396-02-09 21:50:01]
افزایش 151 درصدی صید ماهی کفال در مازندران
مدیرکل شیلات مازندران خبر داد

افزایش 151 درصدی صید ماهی کفال در مازندران

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه ماهی سفید و کفال دو گونه عمده ماهیان صید شده است، گفت: میزان صید ماهی کفال 998 تن بوده که نسبت به سال گذشته 151 درصد افزایش داشته است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، حسین‌علی رستمی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: حدود 4 هزار صیاد از 53 شرکت تعاونی پره مازندران موفق شدند 2 هزار و 353 تن انواع ماهیان استخوانی را صید و روانه بازار مصرف کنند که از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه فصل صید دوره قبل، دو درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ماهی سفید و کفال دو گونه عمده ماهیان صید شده است، افزود: میزان صید ماهی کفال 998 تن بوده که نسبت به سال گذشته 151 درصد افزایش و میزان صید گونه ماهی سفید یک‌هزار و 221  تن بوده که 31 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران سرانه صید امسال هر تعاونی صیادی را 44.5 تن اعلام و به اهمیت نقش و مشارکت تشکل‌های جامعه صیادی در بازسازی ذخایر آبزیان اشاره و از جامعه صیادی مازندران در راستای رعایت قوانین و مقررات صید و صیادی از لحاظ زمان، مکان و نیز استاندارهای آلات و اداوات صیادی، قدردانی کرد.

رستمی در پایان گفت: بر اساس برنامه و به منظور بازسازی ذخایر آبزیان، شیلات مازندران تلاش دارد تا با همکاری تشکل‌ها و جامعه صیادی، در سال جاری 20 میلیون قطعه بچه ماهی کپور و نیز حدود 60 الی 70 میلیون قطعه بچه ماهی سفید را در صورت مهیا بودن شرایط تکثیر و در رودخانه های منتهی به دریا رهاسازی کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا