اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29483 مورخ:[1396-02-05 01:17:01]
 خصوصی سازی کارخانه های زیادی را در مازندران تعطیل کرده است
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

خصوصی سازی کارخانه های زیادی را در مازندران تعطیل کرده است

 دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران، به خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: در مازندران خصوصی سازی، کارخانجات زیادی را به تعطیلی کشانده است.

به گزارش مازند اصناف نصراله دریابیگی در آستانه هفته کارگر در نشست خبری با خبرنگاران، اظهارداشت: در سال اقتصادمقاومتی، تولیدواشتغال باید تلاش کنیم منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم.

وی با اظهار نگرانی از وضعیت معیشت و شغل کارگران و بازنشتگان، بیان کرد: یکی از مطالبات مهم ما امنیت شغلی برای نیروی کار است و این در حالی است که وضعیت معیشتی جامعه کارگری و جامعه بازنشستگی مطلوب نیست.

دبیراجرایی‌خانه‌کارگر مازندران، تصریح کرد: قانون کار بایستی به‌نفع کارگران اصلاح شود و باید ایجاد اشتغال و تولید بهمراه عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه ثروت و رفع تبعیض در چامعه باشد.

دریابیگی افزود: ۶۵ نفر از ۱۲۰ هزار بازنشسته سازمان تأمین‌اجتماعی مازندران، حداقل حقوق را دریافت می‌کنند.

عضوشورای‌شهرقائم‌شهر، با اشاره به مشکلات اقتصادی دولت، گفت: تحریم‌ها، تورم و رکود اقتصادی که به مردم تحمیل شده، دولت را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

وی در ادامه این گفتگو، اظهارداشت: باتوجه به اینکه قانون اساسی درمان را برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی رایگان قرارداده اما متأسفانه بیمه شدگان از طرق مختلف همچون بیمه مکمل و ارزش افزوده هزینه‌هایی را برای درمان متحمل می‌شوند.

دریابیگی به وجود ۵ بیمارستان تأمین اجتماعی در مازندران اشاره کرد و افزود: مالکیت ۲ بیمارستان به وزارت بهداشت‌ودرمان هبه شده است که در آستانه روزجهانی‌کارگر انتظار داریم مسئولان امر نسبت به استرداد آن اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه دست‌اندازی به اموال سازمان تأمین اجتماعی محکوم است، عنوان کرد: جامعه کارگری از نمایندگان مجلس برای مخالفت با طرح جداسازی بخش درمان از سازمان تأمین‌اجتماعی، بسیار قدردان و سپاسگزار است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته هم بنا بود کارخانه نساجی شماره یک به بخش خصوصی واگذار شود که با درایت شورای اسلامی شهر و شهرداری، این کارخانه با تحقق شعار حفظ برند نساجی و حفظ اشتغال و تولید، توسط شهرداری خریداری شد.

دریابیگی در پایان ضمن ارائه روزشمار برنامه‌های هفته کارگر، اظهار داشت: ما کارگران خواستارعدالت اجتماعی، افزایش تولید، رفع بیکاری، تقسیم عادلانه ثروت و شادابی مردم و تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص کارگران هستیم.

 

مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا