اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29350 مورخ:[1396-01-28 18:38:01]
افزایش اعتبارات بسته رونق تولید امسال در مازندران
مدیرکل تعاون مازندران اعلام کرد

افزایش اعتبارات بسته رونق تولید امسال در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: امسال شاهد افزایش اعتبارات بسته رونق تولید در استان هستیم تا با رونق بیش از پیش صنایع به رفاه در استان به‌ویژه در رابطه با قشر زحمتکش کارگران شویم.

به گزارش مازند اصناف کامران اصغری امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که با حضور مدیران عضو و تشکل‌های کارگری برگزار شد اظهار کرد: با نام‌گذاری سال 96 به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال دستگاه‌های عضو این مجموعه وظیفه سنگینی را برای تحقق این مهم بر عهده دارند.

وی افزود: دولت همواره در جهت منویات مقام معظم رهبری گام برداشته و اتفاق‌های بسیار خوب اقتصادی مانند مثبت شدن رشد اقتصادی کشورمان و روند نزولی نرخ تورم گواه این مهم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران وجود شرایط بسیار خوب اقتصادی در کشور را از ملموس‌ترین دستاوردهای برجام دانست و افزود: این موفقیت، نتیجه گشایش‌های حاصل از برجام و اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی است.

این مسؤول با اشاره به برنامه‌های حمایتی دولت از دهک‌های پایین در سال جدید خاطرنشان کرد: افزایش مستمری مددجویان و اقشار دهک‌های پایین کشور از برنامه‌های ویژه دولت در کشور بود.

اصغری با تأکید بر اینکه دولت برنامه‌های مدون و گسترده‌ای را برای دهک‌های پایین دارد، بیان کرد: مددجویان شناسایی شده و نیازمند به ترتیب در خانوارهای یک نفره 16 درصد حداقل دستمزد، دو نفره 27 درصد دستمزد، سه نفره 35 درصد حداقل دستمزد، 4 نفره 45 درصد دستمزد و 5 نفره و بیشتر 50 درصد دستمزد ماهانه شب گذشته یارانه دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در سفر هفته گذشته رئیس جمهوری به استان مازندران طرح هر روستا یک محصول را در روستای ورازان شهرستان نور با پرداخت بیش از 950 میلیون تومان تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی و امید در قالب کارگاه‌های دوخت لباس و پرورش کبک با دستور رئیس جمهور توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری رسید که گام خوبی در جهت اشتغال جوانان در روستا برداشته شد.

رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌دنبال اجرای این طرح برای همه روستاها در مازندران هستیم.

این مسؤول با اشاره به عملکرد کارگروه اشتغال استان، اظهار کرد: مازندران در بحث بسته رونق تولید، استفاده از توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها و جذب حدود صد در صدی اعتبارات تبصره 26( اشتغال‌زایی افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی) عملکرد بسیار خوبی را از خود در سطح کشور به جای گذاشته است.

اصغری ادامه داد: در سال 96 شاهد افزایش اعتبارات بسته رونق تولید در استان خواهیم بود تا با رونق بیش از پیش صنایع به رفاه در استان به‌ویژه در رابطه با قشر زحمتکش کارگران شویم.

وی در پایان به ارائه عملکرد این اداره‌کل در حوزه‌های اجتماعی، روابط کار، کارآفرینی و اشتغال، امور تعاون در سال 95 پرداخت.

نصرالله دریابیگی رئیس کانون کارگران بازنشسته، میرعلی شیرافکن رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، سیدهادی ساداتی رئیس کانون انجمن‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی مازندران نیز به ارائه انتظارات قشر زحمتکش کارگر در استان از اعضای شورای هماهنگی پرداختند.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه از مدیران عضو شورای هماهنگی و رابطان دستگاه‌های مربوطه با ارائه لوح تقدیر از سوی معاونی امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارتخانه و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا