اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29347 مورخ:[1396-01-28 18:31:01]
سود پورشه از فروش هر خودرو چقدر است؟

سود پورشه از فروش هر خودرو چقدر است؟

بدون شک پورشه یکی از بزرگترین کمپانی هایی جهان است که هر ساله با محصولات جدید خود چشمان بسیاری را در سرتاسر جهان خیره می کند. حال سوال این است که این کمپانی عظیم بابت فروش هر خودروی خود چقدر سود کسب می کند؟

به گزارش مازند اصناف بدون شک پورشه یکی از بزرگترین کمپانی هایی جهان است که هر ساله با محصولات جدید خود چشمان بسیاری را در سرتاسر جهان خیره می کند. حال سوال این است که این کمپانی عظیم بابت فروش هر خودروی خود چقدر سود کسب می کند؟ طبق آماری که توسط خود کمپانی منتشر شده است، پورشه بابت فروش هر خودروی خود بطور متوسط 16500 یورو سود کسب می کند. تنها برند خودرو که بالاتر از این مبلغ بابت فروش هر خودرو سود کسب می کند فراری است.

آنچه این مقدار سود را بسیار قابل توجه می کند تعداد خودروهای پورشه است که در هر سال بفروش می رود. در سال گذشته این کمپانی 238 هزار خودرو را بفروش رساند که با به ثبت رساندن سودی 3.9 بیلیون یورویی رشدی 14 درصدی را نسبت به سال 2015 شاهد بود.

دیگر کمپانی مشهور خودروسازی آلمانی همچون مرسدس بنز و بی ام دبلیو حتی به این رقم نزدیک هم نشدند. سود هر دو کمپانی بابت فروش هر خودرو 5000 یورو است. این در حالی است که هر دوی این کمپانی ها مدل های بسیار متنوعی را در بازه های مختلف زمانی روانه بازار کرده اند. بسیاری از کارشناسان افزایش قابل توجه سود پورشه را نتیجه قیمت بهتر خودروهای این برند در مقایسه با دیگر ابرخودروهای موجود در بازار می دانند. دلیل موفقیت و پیشتازی پورشه هر چه که باشد نشان از محبوبیت بالای این برند در میان طرفداران خودروهای لاکچری دارد.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا