اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29255 مورخ:[1396-01-23 19:31:01]
 طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸ +عکس

طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸ +عکس

با وجود این که رفته رفته به فصل تابستان و زمان رونمایی از یکی از مهم‌ترین گجت های هوشمند سال ۲۰۱۷، یعنی آیفون 8 اپل (Apple iPhone 8) نزدیک می‌شویم، اما هنوز هم اطلاعات تایید شده‌ی اندکی پیرامون این محصول وجود دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ خمیده بودن نمایشگر یا طراحی صفحه تخت برای تاچ اسکرین، یکی از مهمترین نقاط ابهامی است که تایید یکی از این دو حالت می‌تواند بسیاری از معماهای مربوط به طراحی ظاهری پرچمدار بعدی اپل را حل کند.

بر مبنای گزارشاتی که از سوی منابع تامین قطعات سخت افزاری اپل در کشورهای آسیایی منتشر شده است، گویا اهالی کوپرتینو سفارش عظیمی را برای تامین پنل‌های اولد خمیده جهت به‌کارگیری در تولید آیفون 8 به سامسونگ تحویل داده است. گزارش این زنجیره‌ی تامین، تایید می‌کند که حداقل یکی از مدل‌های آیفون 8 دارای نمایشگر خمیده خواهد بود.

طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸ +عکس

خبرگزاری The Nikkei در این باره صحبت می‌کند:

یکی از منابع داخل زنجیره‌ی تامین قطعات سخت افزاری مطلع از طراحی آیفون، ابعاد این سفارش را برملا کرده است؛ ابعادی که با پیش‌بینی David Hsieh، سرپرست ارشد کمپانی تحقیقاتی IHS Markit، مطابقت داشته است. این اولین باری است که اپل از پنل‌های اولد خمیده برای تولید آیفون‌های خود استفاده می‌کند و همین موضوع می‌تواند تغییراتی گسترده را به همراه افزایش سطح انتظارات به دنبال داشته باشد.

Hsieh پیش از این اعلام کرده بود که اپل سفارش تولید ۷۰ میلیون پنل اولد خمیده را به سامسونگ داده است و این در حالی‌ست که سامسونگ در صورت افزایش تقاضای بازار و عبور آن از سطح پیش‌بینی شده، آمادگی فراهم کردن ۹۵ میلیون پنل نمایشگر را برای اپل خواهد داشت.

طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸ +عکس

خبرگزاری تایوانی DigiTimes نیز که سابقه‌ای طولانی در بحث اخبار و شایعات مربوط به آیفون‌های اپل دارد، روز پنج‌شنبه گزارشی از اطلاعات به دست آمده از منابع آسیایی را پیرامون یک سفارش عظیم برای نمایشگر خمیده‌ی آیفون منتشر کرد که شما می‌توانید بخشی از آن را در زیر مشاهده کنید:

بر طبق گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های کره‌ای ET News، Chosun Biz و منابع دیگر، اپل یک قرارداد دو ساله با Samsung Display [بخش تولید نمایشگر در کمپانی سامسونگ] به ارزش ۹ میلیارد دلار را برای تولید پنل‌های اولد خمیده با ابعاد کوچک امضا کرده است.

بر طبق اطلاعات پیرامون این قرارداد در گزارش‌ها، Samsung Display بین ۷۰ تا ۹۲ میلیون پنل اولد در ابعاد کوچک را در سال ۲۰۱۷ برای اپل فراهم خواهد کرد. حالا با توجه به این که اپل به طور سالانه در حدود ۲۰۰ میلیون واحد از آیفون‌های خود را به نقاط مختلف جهان ارسال می‌کند، این به معنای آن است که حدود ۳۰ درصد از این آیفون‌ها در سال ۲۰۱۷ دارای پنل اولد خمیده خواهند بود.

نوع طراحی آیفون 8 هنوز هم یک معمای بزرگ است.

/گجت نیوز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا