اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29187 مورخ:[1396-01-20 22:54:01]
فراخوان هیوندا و کیا برای خودروهای معیوب

فراخوان هیوندا و کیا برای خودروهای معیوب

شرکت های خودروسازی هیوندای موتور و کیا موتورز قصد دارند ۱.۴۸ میلیون دستگاه از محصولات خود در بازار کشورهای آمریکا، کانادا و کره جنوبی را به دلیل مشکلات موجود در موتور این خودروها فرا بخوانند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از رویترز، شرکت های خودروسازی هیوندای موتور و کیا موتورز قصد دارند 1.48 میلیون دستگاه از محصولات خود در بازار کشورهای آمریکا، کانادا و کره جنوبی را به دلیل مشکلات موجود در موتور این خودروها فرا بخوانند. این فراخوان ضربه ای دیگر به اعتبار این دو شرکت کره ای است که هم اکنون نیز در بازارهای کلیدی با مشکل کاهش تقاضا مواجه اند.

این فراخوان می تواند صدها میلیون دلار هزینه برای هر کدام از این شرکت ها به دنبال داشته باشد. این در حالی است که هیوندای و کیا با کاهش قابل توجه فورش در چین و افت تقاضا در بازارهای آمریکا و کره جنوبی مواجه اند.

به گفته رگولاتورهای ایمنی این 3 کشور، هیوندای و کیا قرار است 1.19 میلیون دستگاه خود در بازار آمریکا، 114 هزار و 187 دستگاه در کانادا و 171 هزار و 348 دستگاه را در کره جنوبی به دلیل مشکل موجود در موتور فراخوانده و رفع عیب کنند. این مشکل ریسک تصادف این خودروها را افزایش می دهد.

فراخوان هایی که قرار است در آمریکا انجام گیرد شامل خودروهای مدل سوناتا و سانتافه شرکت هیوندای و اوپتیما، سراتو و اسپورتیج شرکت کیا خواهد بود.

به گفته کوه تائه بونگ، تحلیلگر موسسه های اینوستمنت اند سکیوریتیز، این فراخوان احتمالا به میزان سوددهی این شرکت ها آسیب خواهد زد و هزینه ای بالغ بر 220.19 میلیون دلار برای هر یک از این شرکت ها تحمیل خواهد کرد.

این دو شرکت از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند.

پس از انتشار این خبر، سهام شرکت های هیوندای موتور و کیا موتورز به ترتیب 2.4 و 0.9 درصد افت کرده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا