اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29018 مورخ:[1396-01-04 18:20:01]
آغاز به‌کار نمایشگاه ملی صنایع دستی در بوستان ملل ساری
معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی مازندران خبر داد

آغاز به‌کار نمایشگاه ملی صنایع دستی در بوستان ملل ساری

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از آغاز به‌کار نمایشگاه ملی صنایع دستی در بوستان ملل ساری خبر داد و گفت: این منایشگاه تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد.

به گزارش مازند اصناف رحیم موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نمایشگاه ملی صنایع دستی از امروز در 90 غرفه از 20 استان در بوستان ملل ساری آغاز شد و تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد.

وی افزود: در این نمایشگاه غرفه‌های سوغات و صنایع دستی دایر است که 25 درصد غرفه‌ها را سوغات و بقیه را صنایع دستی تشکیل داده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه غرفه صنایع دستی به‌ویژه مازندران در این نمایشگاه پررنگ‌تر است، تصریح کرد: هنرمندان مازندرانی در رشته‌های مختلف صنایع چوبی، زیور آلات سنتی، سفال، سرامیک و صنایع نساجی حضور دارند.

این مسؤول اضافه کرد: سایر استان‌ها در این نمایشگاه در رشته‌های معرق، تراش سنگ‌های قیمتی، حجاری و چرم حضور دارند.

موسوی ادامه داد: امسال برگزاری این نمایشگاه بر عهده بخش خصوصی است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نظارت‌ها را طبق اعمال قوانین بر عهده دارد.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه امری فرابخشی است و شهرداری، شورای شهر و فرمانداری در انتخاب مکان و برپایی نمایشگاه همکاری لازم داشتند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا