اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2895 مورخ:[1392-01-26 20:32:01]
غفلت مقصرانه، دلسوزی ابلهانه یا شیطنت ماهرانه رسانه های اصلاح طلب
حلیلی بر تحریف روزنامه شرق در گفتگو با حجت الاسلام تقی پور

غفلت مقصرانه، دلسوزی ابلهانه یا شیطنت ماهرانه رسانه های اصلاح طلب

بی شک 3 عامل غفلت، دلسوزی ابلهانه و شیطنت را علت استفاده نکردن از واژه شهادت در طرح ماجرای شهادت حضرت زهرا(س) در رسانه های داخلی معارض و رسانه های خارجی معاند محسوب کرد. به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ - انتشار خبر اهانت برخی از روزنامه های اصلاح طلب به ماجرای شهادت حضرت زهرا(س) در ایام فاطمیه ما را بر آن داشت با حجت الاسلام تقی پور از اساتید حوزه و امام جمعه شهر گتاب در خصوص علل و اهداف انکار شهادت و اهداف پشت پرده رسانه های وابسته به وهابیت و سلفی در حذف واژه شهادت از نام آن حضرت به گفتگویی کوتاه بنشینیم.

بلاغ- در ابتدا بفرمائید پیشینه انکار شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به چه زمانی برمی گردد؟

- بسم الله الرحمن الرحیم – قبل از اینکه به سوال شما پاسخی داده باشم لازم است مقدمه ای در این خصوص بیان کنم.

کلمات نقش اساسی در القاء مفاهیم دارند و انتخاب واژه ها معمولا به عکس العمل از سوی شنوندگان منجر می شود.

به عنوان مثال کلمات بنشین و بفرما برای همه یکسان به کار نمی رود بر همین اساس سال هاست مفاهیم مد نظر رهبر معظم انقلاب با واژه هایی گوناگون بیان می شود تا مفاهیم گسترده ای را به جامعه القاء نماید.

رهبر معظم انقلاب با واژه هایی چون تولید علم ،جنبش نرم افزاری،ناتوی فرهنگی و... مفاهیم گسترده ای را به جامعه القاء می نمایند و همان واژه ها با مفاهیمش مورد بحث و محور عمل و زمینه برای پژوهش های وسیع می گردد.

بنابراین واژه سازی با مفاهیم عالی یکی از کارهای مهمی است که دنیا آن را پذیرفته است.

حال اگر عده ای بیایند واژه هایی همچون عروج ،وفات و... را به جای واژه عظیم شهادت به کار ببرند حق مطلب را ادا نکردند و به نوعی جفا نمودند.

این واژه ها دارای بار معنایی خاصی هستند،واژه وفات فقط دلالت می کند که جان شخصی از این سرا به سرایی دیگر منتقل شد اما وقتی که واژه شهادت را استعمال می کنیم بار معنایی آن بسیار متفاوت است واژه شهادت یعنی در صحنه پیکار و رویارویی دو فکر ،دوجبهه ،یکی سبب قتل دیگری شده است ،سر دادن به سبیل الله با نیت الهی.

افکار شنوندگان در پی شنیدن واژه شهادت دنبال مفاهیم گسترده ای می رود برخلاف واژه عروج و وفات که فقط دلالت می کند که جانی تقدیم حضرت عزرائیل شده است و محاکمه ای درکار نیست!

بنابراین روشن است که چرا از ناحیه اهل بیت(علیهم السلام) اصرار شدید شده است که در مورد حضرت زهرا(س) از لفظ شهید استفاده شود .

به عنوان مثال در اصول کافی "کتاب الحجه" روایت صحیح با سند مقبول از امام موسی(ع) نقل شده است که حضرت فرمودند:"انّ فاطمه صدیقه الشهیده" همچنین در زیارت حضرت زهرا(س) در مفاتیح واژه "الصدیقه الشهیده" به چشم می خورد.

به نظر می رسد زمان انکار شهادت حضرت دقیقا به همان سال 11 هجری بر می گردد. زیرا انکار کنندگان در صدد بودند که بگویند ما نقشی در رحلت تنها دختر رسول الله نداشتیم اگر اعتراضی است به حضرت عزرائیل داشته باشید.

 دقیقا در همین راستا اهل بیت چه در زیارت نامه و چه در احادیث فراوان بر کلمه"شهیده" یا واژه هایی که بوی شهادت را به استشمام جان می رساند استفاده می کردند.

بلاغ – منابع اهل سنت در خصوص شهادت حضرت زهرا(س) چه می گوید؟

- عالمان بزرگ سنی مانند مسعودی در کتاب اثبات الوصیه و ابن قطیبه در کتاب الامام و السیاسه و طبری در کتاب تاریخ الامام و الملوک و ابن ابی شعیبه در کتاب مُصّنف و ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه همگی بر آتش زدن خانه حضرت زهرا(س) و حمله به خانه بی بی و مجروح شدن آن حضرت اشاره دارند.

بلاغ- به نظر شما اهداف انکار شهادت حضرت زهرا (س) با توجه به اسنادی که فرمودید چه چیز می تواند باشد؟

- به نظر می رسد این 3 موضوع که خدمتتان عرض می کنم از اهداف انکار شهادت حضرت زهرا(س) می تواند باشد

  1. تخطئه حماسه سیاسی فاطمی
  2. خنثی سازی جریان های مدافع علوی که به رهبری شخص حضرت توسط امثال سلمان و ابوذر و مقداد و... انجام می گرفت.
  3. بی اثر کردن اعتراض آتشین فاطمی

زیرا آنان می خواستند این اهداف و این تلاش ها به جامعه وافکار عمومی منتقل نشود.

بلاغ – با توجه به مواردی که مطرح نمودید علل انکار و عدم استفاده واژه شهادت برای بی بی فاطمه(س) از سوی رسانه های همسو با جریان اصلاح طلب چه چیز می تواند باشد؟

- به نظر بنده 3 گزینه در علت انکار و عدم بکاربری واژه شهادت برای بانو موثر می باشد

  1. غفلت مقصرانه
  2. دلسوزی ابلهانه به بهانه وحدت! باید بدانیم وحدت، انکار اصول نیست والا باید وصایت بلافصل علی(ع) هم در جامعه بحث نشود زیرا ممکن است عده ای در جامعه ناراحت بشوند! هیچ گاه طرح عقیده خلاف وحدت نیست

آری ،اهانت مضر وحدت است لذا رهبر معظم انقلاب فتوا دادند که اهانت به خلفا و اصحاب و همسران پیامبر حرام است.

    3.شیطنت ماهرانه

سخن ما این است  علت اینکه رسانه های داخلی معارض و رسانه های خارجی معاند اگر در طرح ماجرای حضرت زهرا(س) به جای واژه شهادت واژه هایی دیگری به کار می برند از 3 علت غفلت دلسوزی ابلهانه و شیطنت بیرون نیست.

بنا براین شیعیان فاطمی  باید با الگو گیری از ائمه معصومین(ع) بر واژه شهادت حضرت زهرا(س)پای بفشارند تا دشمن را در دشمنی خود ناکام بگذاریم.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا