اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28826 مورخ:[1395-12-24 23:07:01]
اهدای پوشاک شب عید به نیازمندان از سوی کسبه صنف پوشاک ساری
اختصاصی/الکاسب حبیب‌الله

اهدای پوشاک شب عید به نیازمندان از سوی کسبه صنف پوشاک ساری

اتحادیه صنف پوشاک مرکز مازندران، هر ساله و به‌منظور کمک و دستگیری از افراد نیازمند، در دو نوبت از سال و همزمان با بازگشایی مدارس و سال نو، اقدام به جمع‌آوری پوشاک نو از کسبه‌های داوطلب تحت پوشش خود و در اختیار قراردادن آن به شهروندان بی‌بضاعت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف هر ساله سنت حسنه ای به قدمت سه دهه، از سوی اعضای اتحادیه صنف پوشاک ساری احیا می شود که قابل تحسین است.

بر اساس این گزارش، اتحادیه صنف پوشاک مرکز مازندران، هر ساله و به‌منظور کمک و دستگیری از افراد نیازمند، در دو نوبت از سال و همزمان با بازگشایی مدارس و سال نو، اقدام به جمع‌آوری پوشاک نو از کسبه‌های داوطلب تحت پوشش خود و در اختیار قراردادن آن به شهروندان بی‌بضاعت می‌کند.

این گزارش حاکی‌است در هفته اخیر نیز، طرح جمع آوری پوشاک نو از واحدهای صنفی پوشاک ساری، به‌مناسبت سال جدید انجام و هم‌اکنون نیز در محل این اتحادیه، در حال توزیع به نیازمندان می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ما، این اتحادیه به‌پشتوانه قدمت 30 ساله این سنت خداپسندانه، با برقراری تعامل نزدیک با ارگان‌هایی نظیر مدارس، بهزیستی، کمیته‌امداد و موسسات خیریه نسبت به شناسایی مستمندان واجد‌الشرایط اقدام می‌کند و پس از اهدا لباس به متقاضیان نیز، پرونده‌ای برای هر نفر تشکیل که جهت اهدا لباس در نوبت‌های بعدی با آن‌ها تماس حاصل می‌شود.

گفتنی است افراد متقاضی تنها با اخذ معرفی‌نامه مکتوب از سوی این مراکز و تحویل آن به دفتر اتحادیه، پوشاک مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

شایان ذکر است در سال‌جاری، بیش از دو هزار دست پوشاک از سوی کسبه این اتحادیه، اهدا و جمع‌آوری شده است.

آری، به‌راستی‌که چنین کاسبانی، دوستان حقیقی پروردگارند؛ باشد که شاهد گسترش این سنت، در میان سایر کسبه صنوف باشیم.

 

 
عکس از مجتبی قربانی
» برچسب ها : , اهدا , پوشاک , شب , عید , نیازمندان , کسبه , صنف , پوشاک , ساری , اهدا , پوشاک , شب , عید , نیازمندان , کسبه , صنف , پوشاک , ساریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا