اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28782 مورخ:[1395-12-20 17:56:01]
 بیکاری و نابسامانی بازار بی‌داد می‌کند/ واردات مرکبات با روح اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد
امام جمعه موقت ساری:

بیکاری و نابسامانی بازار بی‌داد می‌کند/ واردات مرکبات با روح اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه بیکاری و نابسامانی بازار در جامعه بی‌داد می‌کند، گفت: مسؤولان و مردم باید توکل بر خداوند کنند و نباید منتظر وعده‌های استکبارگران و امریکا باشیم.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام محمد قاسمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به صفات مؤمنان، اظهار کرد: باید در طول یک سال اخیر رفتار و حرکات خود را در خانواده و جامعه بازنگری کنیم و ببینیم تا چه اندازه رفتار و کارهای ما اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه رفتار و مَنِش زندگی ما باید اسلامی باشد، افزود: انسان با چهارپایان تفاوت بسیاری دارد و باید رفتارها و کارهای خود را در راستای فرمایشات پروردگار الهی همسو کنیم.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه ما در مکتب اهل بیت زندگی می‌کنیم و باید تلنگری به خود بزنیم، تصریح کرد: نزدیک به پایان سال هستیم اما هنوز اندرخم یک کوچه هستیم و باید در رفتار خود بازنگری داشته باشیم.

قاسمی بر خدا ترس بودن مسلمانان تأکید کرد و ادامه داد: انسان هر زمانی که به یاد خدا باشد از گناه کردن دوری می‌کند و در دام شیطان قرار نمی‌گیرند و در واقع خدا ترس بودن به انسان آبرو می‌بخشد.

مسؤولان به وعده‌های استکبارگران دل‌خوش نباشند

وی با بیان اینکه سفیدی محاسن، گذاشتن انگشتر و شرکت کردن در صف اول نماز نشانه مؤمن بودن نیست، اضافه کرد: کسی که زبان و دل آن هماهنگ باشد آن فرد مؤمن است.

امام جمعه موقت ساری یکی از ویژگی‌های مؤمنان را توکل کردن بر خدا دانست و بیان کرد: نگاه ما در زندگی باید به خدا باشد و نباید به غیر از خداوند به کسی دیگر توکل و تکیه کنیم.

قاسمی با تأکید بر اینکه مسؤولان نظام به وعده‌های استکبارگران و دشمنان دل‌خوش نباشند، گفت: مسؤولان و مردم باید توکل بر خداوند کنند و نباید منتظر وعده‌های استکبارگران و امریکا باشیم.

مسؤولان در قبال موزه دفاع مقدس ساری سهل‌انگاری نکنند

وی در ادامه راهیان نور را نعمت فرهنگی برای نظام و نسل جوان جامعه دانست و افزود: راهیان نور حرکتی بسیار ارزشمند در کشور است و این اقدامات باید هرچه بیشتر و هدفمندتر برگزار شود چون مقام معظم رهبری از این حرکت بسیار خوشحال هستند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه استاندار و مسؤولان نباید در قبال موزه دفاع مقدس ساری سهل‌انگاری کنند، اضافه کرد: لشکر 25 کربلا در جبهه‌های جنگ نقش‌آفرینی کردند اما ما هنوز نتوانستیم پارک موزه دفاع مقدس ساری را بهره‌برداری کنیم.

لزوم قدردانی از خانواده‌های شهدا

قاسمی با تأکید بر اینکه باید قدردان خانواده‌های شهدا باشیم و از آنها به نیکی تجلیل کنیم، بیان کرد: شهدا در راه خداوند به شهادت رسیدند و ما در نظام اسلامی بر سر سفره شهدا نشسته هستیم.

وی به سالگرد شهادت یادگار امام(ره) اشاره کرد و افزود: فرزند امام خمینی(ره) عالم وارسته بودند و در کنار بنیانگذار انقلاب اسلامی زحمات بسیاری کشیدند.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اقتصاد مقاومتی و لزوم اجرایی کردن آن در جامعه، تصریح کرد: بسیاری از کشورها و دشمنان به‌دنبال آسیب رساندن به نظام اسلامی هستند و تاکنون از چندین راه وارد شدند اما نتوانستند به انقلاب اسلامی خدشه‌ای وارد کنند.

مردم باید اقتصاد مقاومتی را در جامعه لمس کنند

قاسمی با بیان اینکه ایران اسلامی قربانی ترور و تروریست است و نباید در لیست کشورهای تروریست و ناقض حقوق بشر قرار گیرد، افزود: در کشور باید به ظرفیت‌های درونی خود تکیه و از آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم فرمایشاتی در خصوص اقتصاد مقاومتی داشتند و از این مسأله گلایه نیز کردند، خاطرنشان کرد: مردم باید اقتصاد مقاومتی و رفاه را در جامعه لمس کنند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه بیکاری و نابسامانی بازار در جامعه بی‌داد می‌کند، گفت: یکسری از مسائل در جامعه وجود دارد که نمی‌شود به آسانی از کنار آن گذشت.

واردات مرکبات با روح اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد

قاسمی با بیان اینکه واردات مرکبات با روح اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد، اظهار کرد: یک‌ونیم میلیارد دلار خودروهای لوکس به کشور وارد شد که این مسأله مغایر اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه از دولت می‌خواهیم به تولید داخلی توجه داشته باشد، تصریح کرد: خیر و مصلحت دولت گوش دادن به فرمایشات رهبری است.

چهارشنبه‌سوری تحریم شود

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه وسایل برای خرید عید باید تولیدات داخلی باشد، افزود: سنت‌های زیبایی در کشور داریم که ریشه در آموزه‌های دینی دارد و در روزهای پایان سال باید مراقب باشیم این سنت‌ها موجب ضرر رساندن به جامعه و انسان‌ها نشود.

قاسمی با تأکید بر اینکه همزمان با خانه‌تکانی منزل باید دل خود را خانه‌تکانی کنیم، گفت: امسال به احترام شهدای فداکار آتش‌نشان حادثه پلاسکو از نسل جوان می‌خواهیم چهارشنبه‌سوری و آتش‌بازی را تحریم کنند.

 

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا