اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28721 مورخ:[1395-12-18 18:34:01]
 راه اندازی انجمن اقتصاددانان/رکود مشکل اصلی اقتصاد است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

راه اندازی انجمن اقتصاددانان/رکود مشکل اصلی اقتصاد است

 رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: دومین انجمن اقتصاددانان کشور در استان راه اندازی شده است.

به گزارش مازند اصناف عبدالله مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه افتتاح انجمن اقتصاد دانان اتاق بازرگانی طرح جدیدی است که اجرا شده است اظهار داشت: دومین استانی هستیم که نسبت به راه اندزای این انجمن اقدام کرده‌ایم.

وی از تهیه بسته ۱۴۰ صفحه ای نقشه راه اقتصادی و ارائه آن به نمایندگان استان در قالب برنامه ششم توسعه خبر داد و با اشاره به مشکلات فراروی بخش اقتصادی گفت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مشکلات جدی است زیرا اکنون از تولیدکنندگان مالیات گرفته می‌شود درحالی که طبق مصوبه مجلس و قانون باید از مصرف کننده نهایی، مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود.

مهاجر درباره شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت گفت: اتاق بازرگانی دبیر شورا است و در سال ۹۵ جایگاه شورای گفتگو بالا بوده و از ظرفیت این شورا برای حمایت از بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران به ظرفیت‌های صادارتی استان اشاره و اضافه کرد: آمار صادرات کالاهای استان که از گمرکات خارج از استان صادر شده، ۱۵۰ میلیون دلار بوده است، همچنین ۱۰۰ میلیوین دلار کیوی، پرتقال، نارنگی مازندران از گیلان صادر شده است.

وی درباره موانع صادراتی گفت: موانعی مانند حقوق گمرکی، حمل و نقل، ارتباط بانکی از جمله موانع صادراتی با روسیه است و با اینکه این کشور، نزدیک‌ترین شریک تجاری است ولی ارتباط تجاری ناچیزی داریم و هنوز صادرکننده به صورت صرافی کار می کنئ.

وی حمل و نقل را یکی از مشکلات جدی برشمرد و گفت: رقمی که در سال ۹۵ به عنوان سرمایه در گردش درنظر گرفته شده است، نیازها را برطرف نمی‌کند و این یک مسکن بود، اما درمان کامل را باید در جای دیگر دید.

وی اصل مشکل را در رکود بازار دانست و گفت: در حوزه اقتصادی همچنان مشکل داریم و دولت راهی ندارد که این مسئله را به فرجام برساند و باید رکود را برداریم و این بزرگ‌ترین مشکل تولید است.

مهاجر تصریح کرد: تولید به اضافه رکود معنایی ندارد و برای رسیدن به ظطرفیت دو میلیارد دلاری نیازمند امکاناتی هستیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا