اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28688 مورخ:[1395-12-16 02:32:01]
تصویب تمدید اجرای مالیات بر ارزش افزوده

تصویب تمدید اجرای مالیات بر ارزش افزوده

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از تصویب ادامه اجرای مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال آینده کل کشور خبرداد و گفت: لایحه جدید اصلاح قانون مالیات به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش مازند اصناف سیدکامل تقوی‌نژاد با اشاره به موضوع جایگزینی مالیات بر مصرف با مالیات ارزش افزوده اظهار داشت: با اهتمام و مساعدت رئیس مجلس و همکاری نمایندگان، بند «ب» تبصره 6 قانون بودجه سال 96 در مجلس حذف شد. با این اقدام آرامش به جامعه اصناف و کشور بازگشت.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده دوران آزمایشی خود را طی می‌کند، تصریح کرد: این قانون برای اجرا در سال 96 تمدید شده است که همراه با موفقیت‌های زیادی بوده و اکنون 50 درصد درآمدهای کشور از محل عوارض و مالیات را تشکیل می‌دهد و تاکنون بالغ بر 170 هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده وصول شده است.

وی ادامه داد: 60 هزار میلیارد تومان از محل این مالیات به عنوان عوارض در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته و سالانه یک درصد درآمد به طرح سلامت اختصاص یافته است.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده با کمک اتحادیه‌ها، اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون اصلاح و به کمیسیون اقتصادی دولت ارسال شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده به تصویب دولت رسیده و در نزدیک‌ترین زمان به مجلس ارسال می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به این که دغدغه 5 میلیون نفر شاغل صنفی با همت مجلس رفع شد، تصریح کرد: بنابراین در سال پیش‌رو نیز معیار و ملاک قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود و دیگر نیاز به تجهیز اصناف در رابطه با ارائه دفاتر و مدارک (برای اخذ مالیات مصرف) نیست و آرامش به جامعه اصناف بازگشته است.

تقوی‌نژاد با تأکید بر اینکه در لایحه پیشنهادی نرخ مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: 6 درصد برای مالیات و 3 درصد برای عوارض پیش‌بینی شده و همچنین برای برخی کالاها استثنائاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا و برخی مواد سوختی مانند بنزین 3 درصد در نظر گرفته شده است.

 پیش از این وزیر اقتصاد گفته بود، در صورتی که مالیات مصرف جایگزین مالیات ارزش افزوده شود، بیش از 40 هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیات کشور کاهش خواهد یافت.

فارس

» برچسب ها : , تصویب , تمدید , اجرای , مالیات , ارزش , افزوده , تصویب , تمدید , اجرای , مالیات , ارزش , افزودهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا