اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28639 مورخ:[1395-12-14 23:20:01]
 ۱۲ نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در مازندران برپا می شود

۱۲ نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در مازندران برپا می شود

 مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: ۱۲ نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای مختلف استان در نوروز برگزار می شود.

به گزارش مازند اصناف دلاور بزرگ نیا در جمع مدیران ستادی و شهرستانی با بیان اینکه ۱۲ نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای مختلف استان در نوروز برگزار می شود اظهار داشت: نمایشگاههایی در ابعاد ملی، منطقه ای و استانی که با هدف جای دادن صنایع دستی در خرید های نوروزی برگزار می شوند.

وی با بیان اینکه گردشگران در نوروز ۹۶ با خدمات متفاوت مازندران را تجربه خواهند کرد افزود: گروههای ایینی و نمایشی مازندران با برگزاری اداب و رسوم نوروزی و نوروز خوانی در قالب جشن های نوروزگاهی نوید فرا رسیدن بهار را به مازندرانی ها و میهمانان نوروزی خواهند داد.

بزرگ نیا محور برگزاری این جشن ها را مردم و بازار عنوان کرد و افزود: روح جشن های نوروزی در مازندران با سالن های همایش سازگار نیست و این جشن ها و آیین ها را باید در مراکز پرجمعیت و بازار برپا کرد زیرا شادی های نوروزی را باید عمومی کرد تا مردم با همراهی خود طراوت و نشاط نوروزی را احساس کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران افزود: باید شادی هایمان عمومی و غم هایمان خصوصی شود زیرا پیام نوروز ریشه در باورها و اعتقادات مردم دارد و به همین نسبت فعالیتهای ما باید رویکرد عمومی داشته باشد.

 

فروش میلیاردی صنایع دستی درمازندران

بزرگ نیا با اظهار اینکه امسال در نوروز گردشگران شاهد متفاوترین نوروز در زمینه صنایع دستی خواهند بود افزود: نمایشگاههای صنایع دستی در مازندران از حیث گردش مالی و فروش در کشور نظیر ندارند و با اقبال گسترده گردشگران روبرو هستند.

بزرگ نیا تصریح کرد: نمایشگاههای نوروزی صنایع دستی مازندران در نوروز ۹۵ با فروش هفت میلیاردو و ۶۰۰ میلیونی مقام نخست کشور را به خود اختصاص دادند و این درآمد و فروش بیانگر نقش گردشگری در رونق اقتصادی استان است و برای اولین بار طرح کارگاه گردی صنایع‌دستی برای معرفی تولیدات صنایع‌دستی استان برای مسافران نوروزی اجرا می‌شود.

وی گفت: در قالب طرح کارگاه گردی، علاقه‌مندان می‌توانند به کارگاه‌های صنایع‌دستی مراجعه کرده و روند تولید صنایع‌دستی را مشاهده کنند.

 

۱۶موزه دولتی و خصوصی پذیرای گردشگران

بزرگ نیا با اشاره به انتخاب  شهرهای برتر گردشگری در زمینه ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و شاخص های تعریف شده از فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی و دستگاه های عضو ستاد خواست تا در این زمینه اقدامات خود را از هم اکنون مستندسازی و آماده و به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

وی افزود:انجام بازرسی‌ها در طول ایام نوروز و رصد کامل نحوه ارائه خدمات از جمله تمهیداتی است که باعث می‌شود کیفیت مطلوب ارائه خدمات سنجیده شده شود.

وی ادامه داد: راهنمایان گردشگری در نوروز امسال با استقرار در مبادی ورودی شهرها و مراکز تاریخی و گردشگری تعامل خوب با مسافران و گردشگران داشته و از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان اطلاعات مفید ارائه دهند.

بزرگ نیا یادآور شد: ۱۶موزه دولتی و خصوصی استان هم در روزهای تعطیلات نوروزی پذیرای گردشگران نوروزی خواهند بود تا روایتگر فرهنگ و تاریخ این دیار باشند.

 

مرجع: مهر

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا