اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28635 مورخ:[1395-12-14 01:13:01]
الزام شرکت‌های هواپیمایی به اعلام نرخ‌‌ بلیت نوروزی

الزام شرکت‌های هواپیمایی به اعلام نرخ‌‌ بلیت نوروزی

 ضرورت اختصاص هواپیمای جایگزین در نوروز، الزام شرکت‌های هواپیمایی به اعلام نرخ‌‌ بلیت نوروزی، اصلاح آیین‌نامه حقوق مسافر‌، انتقاد از سودجویی برخی سایت‌‌های فروش بلیت و نظارت بر نرخ پرواز چارتر از موارد مطرح در جلسه دست‌اندرکاران صنعت هوایی بود.


به گزارش مازند اصناف؛ در نشست مشترک کمیته‌های اقتصادی حمل و نقل هوایی و خدمات فرودگاهی که با حضور معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی و ‌معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تشکیل شد، پروازهای نوروز ۹۶، پیشنهادات اصلاحی دستورالعمل حقوق مسافر و نحوه همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

* سودجویی کلان برخی سایت‌‌های فروش بلیت هواپیما

در ابتدای این نشست، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، نظارت بر سایت‌های فروش بلیت توسط شرکت‌های هواپیمایی را خواستار شد و تأکید کرد: ایرلاین‌ها گزارش برخی سایت غیر‌قانونی که به نام شرکت‌های هواپیمایی بلیت عرضه می‌کنند، را به سازمان هواپیمایی ارائه کنند تا نسبت به تخلف‌شان توسط پلیس فتا اقدام شود.

‌مرتضی دهقان افزود: بلیت ارزان در برخی موارد توسط سایت‌های مذکور به مسافر فروخته شده و با افزایش تقاضا و قیمت‌ها، نام مسافری که بلیت ارزان خریداری کرده، ثبت نشده است.

دهقان تصریح کرد: شرکتهای هواپیمایی بهترین ناظر هستند و برای کاهش میزان نارضایتی مسافران، پاسخگویی بسیار مهم‌ است.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: به مشتری‌مداری توجه کنید و از روسای ایستگاه‌ها بخواهید نسبت به پاسخگویی به مردم حساس باشند و در زمان تاخیر یا ابطال پروازها، روابط عمومی شرکت‌های هواپیمایی به صورت صحیح و شفاف جوابگوی رسانه‌ها باشند.

* مردم به دنبال ساده‌سازی و خدمات متفاوت در حمل و نقل هوایی‌اند

در ادامه این جلسه معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری‌ اظهار داشت: صنعت حمل و نقل هوایی از پیچیدگی‌ خاصی برخوردار است، ولی مردم از این پیچیدگی خبر ندارند، زیرا مردم به دنبال ساده‌سازی بوده و به نوع سرویس‌دهی توجه می‌کنند.

رحمانی موحد ادامه داد: در نوروز ۹۶ از حمل و نقل هوایی یک خدمت متفاوت نسبت به نوروز سالهای قبل انتظار می‌رود.

* ضرورت اختصاص هواپیمای جایگزین/ ایرلاین‌ها‌ برای اعلام نرخ‌‌های‌ بلیت نوروزی هواپیما اقدام کنند

در ادامه این گردهمایی، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری‌ از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا ‌هرچه زودتر نسبت به اعلام نرخ‌های پروازی نوروز ۹۶ اقدام کنند.

علی اصغر باریکانی‌ افزود: براساس اعلام قبلی از ۲۰ دی‌ماه تا ۱۰ بهمن‌ماه، مقرر شد، شرکت‌های هواپیمایی نسبت به دریافت مجوز پروازهای نوروزی اقدام کنند و سازمان هواپیمایی کشوری به فراخور شرایط شرکت‌ها نیز مجوزهای لازم را صادر کرده است.

باریکانی با تاکید بر ایجاد هواپیمای جایگزین به منظور روان‌سازی و جلوگیری از هرگونه اختلال احتمالی ناشی از نقص فنی، وضعیت بد جوی و یا عوامل دیگر پروازهای نوروزی، از ایرلاین‌ها خواست به مسئولان ایستگاه‌ها تفویض اختیار کنند، تا به موقع‌ پاسخگوی مسافران باشند.

وی همچنین از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا هرچه زودتر برای دریافت مجوزهای خود اقدام کنند.

* آیین‌نامه حقوق مسافر اصلاح می‌شود/ ایرلاین‌ها مواظب نرخ‌‌ پروازهای چارتری باشند

در ادامه این نشست مشترک، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به متعادل بودن نرخ بلیت‌ها در بازار اشاره کرد و از شرکت‌های هواپیمایی خواست‌ سایت‌های فروش بلیت را رصد کنند و مراقب شرکت‌های ارائه دهنده پروازهای چارتری باشند، زیرا در برخی موارد شاهد بالا بودن نرخ‌های عرضه شده در بازار هستیم.

مقصود اسعدی سامانی‌ افزود: یکی از مصوبات این جلسه، حساسیت‌های فروش بلیت اینترنتی و اعلام به سازمان هواپیمایی کشوری است.

اسعدی سامانی همچنین از تشکیل کار‌گروه مشترک‌ مابین سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و افزود: دستورالعمل‌ حقوق مسافر و حقوق متقابل خدمت دهندگان و سرویس گیرندگان بخش هوایی اصلاح خواهد شد تا شرکت‌های هواپیمایی بتوانند با طیب خاطر حقوق مسافران را اعمال کنند و ضوابطی را که مسافران در قبال شرکت‌ها دارند، بهره‌مند شوند.

بنابراین گزارش، در نشست مشترک کمیته‌های اقتصادی حمل و نقل هوایی و خدمات فرودگاهی، نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی نیز به بیان‌ نظرات خود در مورد مباحث مطرح شده، دستورالعمل حقوق مسافر و برنامه‌های پیش رو‌ برای پروازهای‌ نوروزی، پرداختند.

منبع: فارس


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا