اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2863 مورخ:[1392-01-24 11:04:01]
در مراحل بعدی ائتلاف دیگری را پیش‌بینی کرده‌ایم/ عمده پول‌های افسانه‌ای در اختیار پولداران بزرگ
پورمحمدی در مشهد:

در مراحل بعدی ائتلاف دیگری را پیش‌بینی کرده‌ایم/ عمده پول‌های افسانه‌ای در اختیار پولداران بزرگ
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه ما برای مرحله بعد یعنی بعد از خروجی واحد از ائتلاف‌ها نیز ائتلاف دیگری را پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: عمده پول‌های افسانه‌ای در سال‌های اخیر در اختیار پولداران بزرگ گذاشته شده است.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی دقایقی پیش در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور که در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد در ادامه سخنان خود با اشاره به پرونده فساد 3 هزار میلیاردی گفت: فساد عمده این پرونده در مدت 6 ماه اتفاق افتاد چرا که ظرف 1.5 سال قبل از آن حدود 800 میلیارد دلار ال‌سی جعلی داده بودند و زمانی که بانک شدند ال‌سی جعلی را نجومی توسعه داده و از بهمن 89 تا مرداد سال 90 یک‌هزار و 700 میلیارد تومان ال‌سی جعلی تولید کرده بودند.

وی افزود: آنها بانک خود را ثبت کرده و شعب را حتی انتخاب کرده بودند، در حالی که با توجه به رصد ما در ابتدای تابستان به بانک مرکزی گزارشی را مبنی بر عدم صلاحیت بانکی آنها ارائه دادیم و یک ماه و نیم بعد گزارش تفصیلی در این رابطه ارائه شد و خود در آن زمان نیز تمام پرونده به صورت کامل فاش شد.

* نظام آموزشی فعلی را قبول ندارم

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه اصلاح فرهنگ باید از خانواده‌ها و مهدهای کودک‌ و آموزش و پرورش آغاز شود، خاطرنشان کرد: بنده اگر رأی بیاورم نصف حجم کتاب‌ها را کاهش می‌دهم بنده به هیچ عنوان نظام آموزشی فعلی را قبول ندارم چرا که باید دانش پایه، اصول پایه و ارزشی را آموزش دهیم.

وی تصریح کرد: چطور یک جوان 18 ساله غربی می‌تواند روی پای خود ایستاده و استقلال یابد ولی جوانان ما نمی‌توانند، در حال حاضر متأسفانه نظام آموزشی 30، 40 سال قبل را تکرار می‌کنیم و یا توسعه می‌دهیم در حالی که باید مبنا و محتوای نظام آموزشی را تغییر دهیم.

وی تأکید کرد: باید امروز نظم به عنوان شاکله زندگی و قانون‌مداری به فرزندان خود آموزش دهیم.

* هر دو ائتلاف موجود اصولگرایان مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز است


حجت‌الاسلام پورمحمدی در ادامه با اشاره به حمایت جامعه روحانیت مبارز از ائتلاف‌های موجود اصولگرایان برای انتخابات پیش‌رو گفت: حرف جامعه روحانیت این است که اصولگرایان در قالب ائتلاف حضور پیدا کنند و پایبند به اصول و ائتلاف باشند حتی در حال حاضر ما برای مرحله بعد یعنی بعد از خروجی واحد از ائتلاف‌ها نیز ائتلاف دیگری را پیش‌بینی کرده‌ایم.

* کاندیداهای دولت منابع لایزالی را در اختیار دارد


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در بحث دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منابع مالی زیادی نداریم ولی به تئوری بصره در تبلیغات انتخاباتی معتقدم افزود: در تئوری بصره اخلاص، امید و انگیزه است و از طرفی برنامه من رأی حلال است.

وی افزود: البته برخی مانند کاندیدای دولت امکانات و منابع لایزالی را در اختیار دارند و راحت هزینه می‌کنند در حالی که اعتقاد ندارم که سیستم دولت قادر هست کاندیدای خود را به پیروزی برساند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: بنده فکر می‌کنم کسی بهتر از من مسائل و مشکلات کشور را نشناسد و هیچ کس به اندازه من حوزه‌های مختلف کشور را در حال حاضر نمی‌شناسد؛ تردید ندارم که هیچ کس نیز همانند بنده پشتوانه اجرایی در کشور داشته باشد.

* نامه بنده و 14 وزیر دیگر دولت نهم به مقام معظم رهبری محرمانه بود/ متأسفم که اجرا نشد

حجت‌الاسلام پورمحمدی در ادامه در پاسخ به سئوالی در ارتباط با نامه خود به همراه متکی و 13 وزیر دیگر دولت نهم به مقام معظم رهبری در سال گذشته گفت: متأسفم که این نامه اجرا نشد البته این نامه محرمانه بود ولی علنی کردند ولی درعین حال هنوز هم کسی محتوای آن را نمی‌داند.

وی در ادامه با طرح این سئوال که آیا در کشور 15 وزیر حق ندارند به مقام معظم رهبری نامه بنویسند اظهار داشت: ما خدمت مقام معظم رهبری نوشتیم که دولت نیاز دارد از این مراحل عبور کند البته برخی با خبر القایی و انحراف این نامه را منتشر کردند در حالی که ما در آن نامه گفتیم که به دولت اختیارات ویژه‌ای داده شود و البته توصیه‌های عمومی نیز در آن نامه آورده شده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در برخی از مأموریت‌های برنامه ناموفق بوده است اذعان داشت: هیچ کاندیدایی حق ندارد برنامه‌ای خلاف برنامه پنجم و سیاست‌های کلی نظام ارائه دهد بلکه تنها باید اولویت‌های خود و تدابیر مورد نظر خود را ارائه دهد.

 

* با بدسیاستی‌ها و اختلاف ارز، پول‌های افسانه‌ای در اختیار عده‌ای گذاشته شد

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لیست 300 نفره مفسدان اقتصادی که از سوی رئیس جمهور مطرح شده بود اظهار کرد: برخی ادعا کردند لیستی از متخلفان اقتصادی در جیب خود دارند و گفتند که 300 نفر هستند در حالی پرونده نیمی از این 300 نفر مربوط به زمین‌های یک هکتاری یا 5 هکتاری بود.

وی با تاکید بر اینکه با بدسیاستی‌ها و اختلاف ارز پول‌های افسانه‌ای در اختیار عده‌ای گذاشته شده است، متذکر شد: بخش عمده‌ پول‌های افسانه‌ای در سال‌های اخیر در اختیار پولداران بزرگ گذاشته شده است بنابراین نباید با شعار موج درست کنیم امروز گرانی‌ها و بیکاری‌ها بر کسی پوشیده نیست؛ هر روز چشم باز کنید بانک‌های سر به فلک کشیده جدید را در کشور می‌بینید و این بدان معنی است که پول جمع شده ولی کار تولید نمی‌شود و به عبارت دیگر پول نقد در پروسه‌های مختلف تبدیل به سرمایه عده‌ای در کشور می‌شود و بعد هم به بانک‌ها انتقال می‌یابد. باید پاسخ داد که با 600، 700 میلیون دلار درآمد ارزی در کشور چکار کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام پورمحمدی تأکید کرد: شما که اینقدر بگم بگم می‌گویید برای یک بار این لیست مفسدان را منتشر کنید، چرا لیست را منتشر نمی‌کنید، چون می‌دانید نمی‌توانید جواب تصمیمات خود را بدهید و لذا با فضای ابهام تصمیمات اشتباه را پیش می‌برید.

وی یادآور شد: چرخه انحراف و چرخه ضعف مدیریت و چرخه ابهام را در کشور باید برگردانیم و اصلاح کنیم.

* در 27 ماه گذشته 100 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها این حرکت دولت را جزو حرکتهای قابل دفاع دانست و افزود: البته به درستی اجرا نشد قطعاً در دولت یازدهم باید بخشی از جامعه به صورت مستقیم یارانه دریافت کنند همچنین باید به تولید برای افزایش اشتغال و افزایش درآمد ملی یارانه بدهیم.

وی ادامه داد: به تأمین اجتماعی نیز باید یارانه تخصیص داده شود چرا که طبقه متوسط جامعه نظام تأمین اجتماعی مطمئن می‌خواهد؛ اگر یارانه به این سه بخش به صورت منظم داده شود قطعاً شاهد کاهش نوسانات اقتصادی مانند تورم خواهیم بود و در پی آن نیز فاصله طبقاتی در جامعه اصلاح می‌شود.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری یادآور شد: نزدیک به یکصدهزار میلیارد تومان یارانه ظرف مدت 27 ماه گذشته پرداخت کرده‌ایم که البته حال می‌بینیم عجب سرمایه عظیمی است؛ قطعاً دولت یازدهم باید هزینه‌ها را کاهش دهد و بخش عمده‌ای از نقدینگی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه هدایت نقدینگی به تولید منجر به کاهش تورم می‌شود خاطرنشان کرد: عده‌ای امروز شعار می‌دهند که یارانه را 250 هزار تومان، 130 هزار تومان و ... می‌کنند در حالی که این منوط به ‌آن است که بنزین را به 3 هزار تومان برسانیم ضمن اینکه این حرکت تورم و ویرانی را در کشور تولید می‌کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا