اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28614 مورخ:[1395-12-13 23:59:01]
مردم از کالاهای داخلی برای خرید شب عید استفاده کنند/ ضرورت نظارت دولت بر قیمت‌ها و کیفیت کالا
خطیب جمعه محمودآباد:

مردم از کالاهای داخلی برای خرید شب عید استفاده کنند/ ضرورت نظارت دولت بر قیمت‌ها و کیفیت کالا

خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی و خرید شب عید مردم از محصولات ایرانی اظهار کرد: مسئولان دولتی مرتبط با بازار نیز باید نظارت دقیقی بر قیمت‌ها و کیفیت کالاهای داخلی داشته باشند.

به گزارش مازند اصناف حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) به هفته احسان و نیکوکاری و تأسیس کمیته امداد امام خمینی اشاره کرد و گفت: توجه به هم‌نوع و کمک به دیگران در تمامی ادیان الهی مورد توجه بوده است و امام راحل عظیم‌الشان نیز به درستی این نهاد تأثیرگذار را به وجود آورد تا دستگیر نیازمندان باشد.

وی با تأکید بر ضرورت کمک به مستمندان و نیازمندان بر اساس آمیزه‌های دینی و قرآنی افزود: در توصیه‌های قرآنی و اهل بیت(ع) به کمتر موضوعی مانند دستگیری از نیازمندان باآبرو توجه ویژه شده است و این نشان می‌دهد که تعیین یک هفته برای احسان و نیکوکاری چقدر لازم و ضروری بوده است.

خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: افراد دارای تمکن مالی و امنا و بزرگان شهرها و روستاها باید با بسیج امکانات به یاری نیازمندان بشتابند و خدای ناکرده نسبت به این افراد بی‌تفاوت نباشند.

موسوی به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اشاره کرد و بیان داشت: امروزه محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان یک دغدغه بین‌المللی تبدیل شده است و مسئله هوای پاک، تغییر اقلیم، سلامت انسان‌ها از رهگذر محیط زیست مورد مناقشه و بحث کنفرانس‌های جهانی و دپارتمان‌های علمی قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: در دین مبین اسلام نیز به موضوع درخت و طبیعت و حفظ محیط سالم زندگی به درستی پرداخته شده است و برازنده جامعه اسلامی نیست که به درخت و موضوع محیط زیست طبیعی بی‌توجهی شود.

وی با تأکید بر احساس مسئولیت همگان در حفظ محیط زیست و طبیعت به عنوان امانتی برای نسل‌های آینده اظهار کرد: هر یک از ماها و همچنین مسئولان شهرها و روستاها اعم از شهرداران و دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا باید در این زمینه به خوبی نقش‌آفرینی کنند.

خطیب جمعه محمودآباد در ادامه با اشاره به روزهای پایانی سال و بازار شب عید تصریح کرد: در تحقق شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی از همه مردم مازندران و محمودآباد تقاضا دارم تا در این ایام از کالاهای ساخت داخل و تولیدات ایرانی خریداری کنند.

موسوی اضافه کرد: اگر دغدغه رونق اقتصادی و رونق کسب و کار داخلی را داریم باید با حمایت از تولیدات داخلی به این امر مهم توجه کنیم و اقتصاد داخلی را بهبود بخشیم.

وی همچنین با اشاره به ضرورت نظارت دستگاه‌های مرتبط با بازار در موضوع کنترل قیمت ها و کیفیت کالاها گفت: ضروری است مسئولان حوزه اقتصادی و متولیان بازار نظارت دقیقی بر قیمت ها و تقویت کیفیت بخشی تولیدات داخلی داشته باشند تا مردم نسبت به خرید این کالاها رغبت بیشتری پیدا کنند.

این مسؤول در ادامه به تحولات سیاسی این روزهای دنیا اشاره کرد و افزود: آزادسازی شهر مهم موصل از وجود تروریست‌های تکفیری به همت ارتش، نیروهای حشدالشعبی و بسیج عراق از جمله خبرهای خوشایند تحولات منطقه‌ای است که امیدواریم به زودی شاهد آزادی کامل عراق از وجود تروریست های تکفیری باشیم.

موسوی به دستپاچگی و شکست آل‌سعود در موضوع حمایت از تروریست‌های تکفیری و داعش اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دولت خائن آل‌سعود که خود را بازنده معادلات منطقه‌ای می‌داند با سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه‌اش به عراق برای اولین‌بار پس از سقوط صدام، نشان داد که به دنبال راه‌های جدیدی برای جبران عقب‌ماندگی خود در تحولات منطقه است.

وی اظهار کرد: دست برتر ایران و هم‌پیمانان منطقه‌ای و بین‌المللی‌اش به طور قطع در آینده ابعاد دیگری از این گونه تحرکات و سهم‌خواهی‌ها را برملا خواهد کرد.

امام جمعه محمودآباد به موفقیت‌های مقاومت در منطقه اشاره کرد و گفت: این موفقیت ها حاصل تدابیر و حمایت‌های مستشاری و معنوی ایران از جبهه مقاومت در کشورهایی همچون عراق و سوریه است.

موسوی بر لزوم توجه مناسب جبهه مقاومت و رهبران کشورهای درگیر با تروریست‌ها و ارتجاع عرب به ویژه آل‌سعود به موضوع مذاکرات دوسویه تأکید کرد و بیان داشت: اتفاقات این روزهای منطقه فرصت مناسبی است تا رهبران مقاومت و دیپلماسی رسمی و دولتی حامی با حفظ دست برتر به اجرای دقیق اهداف خود اقدام و هرگونه ساده‌اندیشی و زودباوری و پادادن‌های زودگذر ممکن است این مار زخمی و سحر‌شده را مجددا به تحرک انداخته و و دردسرهای جدیدی را با چهره‌های دیگر در منطقه تحمیل نماید.

وی در پایان اظهار کرد: گشایش هرگونه ارتباطی با حامیان تکفیر و تروریست باید به قوت جنبش‌های مقاومت و حکومت‌های حامی مقاومت و ایجاد گشایش در حمایت سیاسی و آزادی عمل مسلمانان منطقه، خاصه شیعیان کشورهای بحرین، عربستان و سایر دولت‌های منطقه مبدل گردد.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا