اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28516 مورخ:[1395-12-09 00:13:01]
جریان قوی دلالی در کشور مخالف اقتصاد مقاومتی است/ ضرورت ساماندهی بازار و حذف جریان دلالی/ نگرانی از ورود پرتقال
امام جمعه بابل:

جریان قوی دلالی در کشور مخالف اقتصاد مقاومتی است/ ضرورت ساماندهی بازار و حذف جریان دلالی/ نگرانی از ورود پرتقال

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه جریان قوی دلالی در کشور مخالف اقتصاد مقاومتی و عامل اصلی نابودی تولید داخلی است، گفت: ورود بی‌رویه پرتقال از خارج، کشاورزان را ناامید و دلسرد کرده است که عواقب آن در سال‌های آینده بروز می‌کند.

به گزارش مازند اصناف حجت‌الاسلام حسن روحانی،عصر امروز در دیدار جمعی از باغداران مرکبات شهرستان بابل با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یک اقتصادی درون‌زا و بر اساس تکیه بر تولید داخلی است.

وی محور توجه در اقتصاد مقاومتی را توانمندسازی تولیدکنندگان داخلی برشمرد و افزود: دولت باید مدیریت کلان اقتصاد کشور را براساس شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، تنظیم کند.

امام جمعه بابل خواستار ارائه گزارش از نحوه فعالیت و بازخوردهای اقدام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی از سوی دولت شد و تصریح کرد: کشاورزی را رکن مهم اقتصاد مقاومتی در کشور برای خودکفایی و صادرات محصولات باغی و زراعی در کنار فروش فرآوری این محصولات است.

روحانی یادآور شد: تولیدکنندگان به‌ویژه کشاورزان برای عرضه و فروش محصولات در بازار نیازمند اطمینان خاطر از سوی دولت هستند.

این مسؤول با اشاره به اینکه امسال زمزمه واردات پرتقال از خارج به بهانه بارش برف و نابود شدن بخشی از محصولات باغی مازندران از سوی برخی افراد نگران کننده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که بر اساس آمار، محصولات باقیمانده مرکبات تامین کننده نیاز داخلی است.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه جریان قوی دلالی در کشور مخالف اقتصاد مقاومتی و عامل اصلی نابودی تولید داخلی است، یادآور شد: ورود بی‌رویه پرتقال از خارج، کشاورزان را ناامید و دلسرد کرده است که عواقب آن در سال‌های آینده بروز می‌کند.

 وی اضافه کرد: در سرمای اخیر از محصولات داخلی حمایت چندانی نشد و به جای کنترل بازار با صدور مجوز واردات، مشتی محکم بر سر محصولات داخلی خورد.

روحانی خواستار مدیریت صحیح در کشور و مقابله با جریان‌های سودجویی دلالی در کشور شد و گفت: ساماندهی بازار و حذف جریان دلالی از خواسته‌های تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در کشور است.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا