اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28506 مورخ:[1395-12-07 03:28:01]
عقب‌افتادگی مازندران در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ریشه‌یابی شود/ واردات راهکار تنظیم بازار شب عید نیست
امام جمعه نوشهر:

عقب‌افتادگی مازندران در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ریشه‌یابی شود/ واردات راهکار تنظیم بازار شب عید نیست

امام جمعه نوشهر گفت: باید عقب‌افتادگی مازندران از دیگر استان‌ها با وجود بیکاری زیاد جوانان در این استان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ریشه‌یابی شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر با اشاره به برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، اظهار کرد: محور فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این کنفرانس مروری بر تاریخ اشغال ظالمانه فلسطین، بیان مظلومیت ملت فلسطین، نگاهی آسیب‌شناسانه به فعالیت‌های مقاومت فلسطین و.. بود.

وی با بیان اینکه علت حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را ازبین‌بردن مقاومت در منطقه دانست و افزود: آمریکا با تاسیس گروه‌های تکفیری نظیر داعش و النصره درصدد است که کشورهای جهان و حتی کشورهای اسلامی از مسئله فلسطین غافل شوند و آن را فراموش کنند و رژیم غاصب اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

امام جمعه نوشهر با اشاره به توطئه "عربی، اسرائیلی، ترکیه‌ای" علیه ایران، بیان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران در مقابل این توطئه‌ها واکنش سخت نشان نمی‌دهد به سبب این است که دشمنان با این توطئه‌ها می‌خواهند آتش اختلاف را میان کشورهای اسلامی شعله‌ور کنند تا به اهداف خود برسند.

** کسانی که شعار "نه غزه، نه لنان" سردادند دشمن خط امام هستند

وی به سخنان دبير کل جبهه خلق براي آزادي فلسطين در این کنفرانس که "امام خميني(ره) اسلام را در ريل و مسير جهاد قرار داد"، اشاره و خاطرنشان کرد: قبل از امام راحل هم اسلام بود اما اسلامی آمریکایی که با ظلم و استکبار مبارزه نمی‌کرد.

مشایخ ادامه داد: امام(ره) بعد از سقوط رژیم پهلوی گفتند امروز در تهران و فردا در قدس، اما اکنون چه شد که عده‌ای شعار " نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" را سر دادند، این حرف در جهت مقابله با تفکر امام است، این حرف دشمنان امام در قبل و بعد از انقلاب و در خارج و داخل کشور بود و اگر امروز هم این حرف از زبان کسی جاری شود قطعاً حرف دشمنان امام و خط امام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام‌شده مسئولین در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: بعضی از استان‌ها نظیر کرمانشاه، آذربایجان و.. در این زمینه موفق عمل کردند اما برخی استان‌ها چون مازندران که بیکاری در آن زیاد است عقب ماندند که باید علت این عقب‌افتادگی را ریشه‌یابی کرد.

خطیب نمازجمعه نوشهر افزود: اگر قرار است مردم در این زمینه ورود کنند، مسئولین مشورت کنند، با دعوت از مردم از آن‌ها در زمینه رفع مشکلات اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک بگیرند.

** ضرورت تنظیم بازار و مدیریت مصرف در ایام عید

وی همچنین بر لزوم انجام اقدامات فرهنگی برای ایام تعطیلات عید نوروز، تاکید کرد و گفت: شهرستان نوشهر دارای حجم انبوه گردشگر در ایام تعطیلات نوروز است که از هم‌اکنون مسئولان باید در حوزه‌های مختلف فرهنگی، امنیتی و... اقدامات لازم را انجام دهند.

مشایخ تصریح کرد: مراسم استقبال نمادین مسافرین که هرسال در اولین روز عید برگزار می‌شود چه تاثیری در فرهنگ شهرستان داشته است، چرا استقبال‌های حقیقی را محقق نکنیم.

وی یادآور شد: ورود گردشگران به شهرستان از نظر پوشش، حجاب و افزایش قیمت اجناس تاثیرگذار است چرا نباید در حوزه فرهنگی اقداماتی انجام دهیم که گردشگران از فرهنگ و شعائر مذهبی ما تاثیر بگیرد نه اینکه بر فرهنگ ما تاثیر بگذارد.

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه باید در این ایام بر قیمت‌ها نظارت شود، بر ضرورت تنظیم بازار میوه ایام عید تاکید کرد و متذکر شد: امسال بخشی از مرکبات مازندران به سبب بحران برف ازبین رفت و کشاورزان مازندرانی را با مشکل مواجه کرد اما اکنون صحبت از واردات مرکبات برای ایام عید است.

وی در پایان گفت: اگر قرار است از تولید ملی حمایت کنیم واردات راهکار تنظیم بازار شب عید نیست و باید مصرف را هم مدیریت کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا