اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2839 مورخ:[1392-01-22 20:09:01]
  امیدوارم بلایی که «روحانی» بر سر حقوق هسته‌ای ملت ایران آورد بر سر سایر حقوق مردم نیاورد
مهدی محمدی :

امیدوارم بلایی که «روحانی» بر سر حقوق هسته‌ای ملت ایران آورد بر سر سایر حقوق مردم نیاوردیک کارشناس مسائل سیاسی با موضع گیری در برابر سخنان امروز حسن روحانی در نشست حامیان خود اظهار امیدواری کرد که حسن روحانی بلایی که بر سر حقوق هسته‌ای ملت ایران آورد بر سر سایر حقوق ملت ایران نیاورد.

به گزارش نجبا ؛ مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در خصوص صحبت‌های امروز حسن روحانی در جلسه‌ اعلام کاندیداتوری‌اش اظهار داشت: صحبت‌های امروز آقای حسن روحانی نشان‌دهنده این است که سردمداران و کارگزاران سازش در کشور تصور می‌کنند که مردم سوابق و عملکرد آنها را از یاد برده‌اند و به همین دلیل است که با ادبیاتی صحبت می‌کنند که برای افرادی که از کارنامه آنها مطلع‌اند، مضحک و تأسف‌آور است.

 

** تمام تلاش آقای روحانی و دوستان وی جلب اعتماد غرب بود

محمدی ادامه داد: آقای روحانی و دوستان ایشان در تاریخ بیش از دو سال و نیم مدیریت پرونده هسته‌ای ایران تنها کاری که کردند این بود که حقوق ملت ایران را در مقابل هیچ و صفر تعلیق کردند و همه امیدشان این بود که بتوانند اعتماد طرف غربی را بدست آورند، از این رو برای جلب اعتماد غرب حاضر بودند که از برنامه هسته‌ای به صورت کامل صرف‌نظر کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز آقای روحانی گفت که مردم ایران علاوه بر اینکه حق هسته‌ای حق مسلم‌شان است، برخورداری از یک زندگی خوب و بدون تحریم نیز حق مسلم آنها است، افزود: بهترین پاسخی که می‌توان به چنین اظهارنظری داد این است که امیدواریم آقای روحانی بلایی که بر سر حق هسته‌ای آورد، بر سر بقیه امور ملت ایران نیاورد.

 

** ملت ایران با کارنامه هسته‌ای روحانی نمی‌تواند دیگر به وی اعتماد کند

وی خاطرنشان کرد: آقای حسن روحانی پرونده هسته‌ای کشور را عملا با ما به ازای صفر معامله کرد و پرونده هسته‌ای را تعلیق کرد. از این رو بنده تصور می‌کنم، کارنامه آقای روحانی در موضوع هسته‌ای اگر ملاک باشد، ملت ایران دیگر به هیچ‌وجه نمی‌توانند به کسی مثل ایشان برای حفاظت از بقیه حقوق خود اعتماد کنند چرا که هیچ اعتباری وجود ندارد که وی سایر حقوق ملت را پیش پای معامله جدید با غرب فدا نکند.

محمدی با بیان اینکه آقای روحانی و دوستان وی بیش از دو سال و نیم و طی چند مرحله تمامی اجزای هسته‌ای ایران را از معادن اورانیوم در یزد گرفته تا تبدیل اورانیوم در اردکان و اصفهان و غنی سازی اورانیوم در نطنز به تعلیق در آورده بودند اظهار داشت:این در حالی بود که این تاسیسات ناقص بود و هنوز بخش‌های مهمی از آن حتی مراحل تحقیق و توسعه را از لحاظ آزمایشگاهی طی نکرده بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پس از تعلیق و ارائه اطلاعات مفصل طبقه‌بندی شده نظام به طرف غربی در سال 84 ، کشورهای غربی به آقای روحانی و دوستانشان اعلام کردند که نتیجه اعتمادسازی سخاوتمندانه آنان این است که باز هم باید برنامه هسته‌ای ایران برای مدت طولانی‌تری تعلیق و متوقف شود تصریح کرد: جالب است که در همان مقطع آقای روحانی و دوستانشان باز هم از ادامه مذاکرات و توافقات با کشورهای اروپایی استقبال کردند چرا که معتقد بودند باید به همان مسیر ادامه دهند.

 

** آقایان تحویل قطعه هواپیما در مقابل تعلیق هسته‌ای را افتخار خود می‌دانند


وی با بیان اینکه بسته ماه اوت 2005 کشورهای اروپایی به ایران کارنامه حسن روحانی است تاکید کرد: این بسته، بسته‌ای بود که در واقع تمام حقوق ملت ایران را انکار می‌کرد و ما به ازایی که به ملت ایران پیشنهاد می‌کرد، کاملا مضحک بود؛ مواردی همچون قطعات هواپیما و یا عضویت در سازمان تجارت جهانی است که توهین به ملت ایران است، اما آقایان هنوز آن را جزء کارنامه خود قلمداد می‌کنند.

محمدی ادامه داد:‌ آقای روحانی و دوستانشان ادعا می‌کنند که عدم ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت جزء بخش‌های درخشان کارنامه آنها است درحالی که این هیچ هنری نیست که همه حقوق ملت را تعلیق کنند تا از ارجاع پرونده به شورای امنیت جلوگیری کند و از این طریق می‌توان کل بحران‌های امنیت ملی را یک شبه تعطیل کرد و در آن صورت کسی کاری با ما نخواهد داشت.

 

**انتقال فشارها از بخش سیاسی به بخش فنی هنر نیست

وی تاکید کرد: هنر این است که شما به فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهید و حقوق خود را اعمال کنید اما با استفاده از دیپلماسی فشارها را کم کنید، انتقال فشارها از بخش سیاسی به بخش فنی هیچ هنری نیست و به سادگی امکان‌پذیر است، لذا اگر ما بخواهیم روش آقای روحانی را در پیش بگیریم، تا یک هفته دیگر کل مسئله هسته‌‌ای را می‌توان حل و فصل و واگذار کرد.

 

** استراتژیست‌های اصلی پرونده هسته‌ای ایران در دوران «روحانی» در حال حاضر کجا هستند؟


محمدی با بیان اینکه اسم این کار را نمی‌توان مدیریت گذاشت بلکه پاک کردن صورت مسئله محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: من از آقای روحانی سؤال می‌کنم که همکاران اصلی ایشان و استراتژیست‌های اصلی پرونده هسته‌ای ایران در دوران وی، در حال حاضر کجا هستند و مشغول خدمت‌رسانی به چه کسانی قرار دارد؛ چرا روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشت، با حضور موسویان در آمریکا، پنجره‌ای بزرگی از اطلاعات برای آمریکایی‌ها گشوده شده است! آقای سیروس ناصری الان کجاست؟ روحانی باید بگوید چه پاسخی دارد این افرادی که سال‌های طولانی محرم اسرار وی به عنوان نفر اول امنیت ملی کشور بودند و الان هیچ اطمینانی وجود ندارد اطلاعاتی که در اختیار آنهاست، در راه اهداف و منافع دشمنان ملت ایران مصرف نشود.

**آقای روحانی به ابهامات هسته‌ای دوران خود پاسخ دهد

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد:‌ حرف‌های ناگفته و تحلیل‌های فوق‌العاده عمیق و دقیقی از عملکرد وی و دوستانشان در پرونده هسته‌ای ایران وجود داشته که امیدواریم حضور آقای روحانی در صحنه ریاست جمهوری فرصتی باشد برای اینکه او از این فرار تاریخی خود دست بردارد و یک بار هم که شده به ملت ایران بابت این ابهامات وسیع و اشکالات وسیعی که در کارنامه‌اش قرار دارد، پاسخ دهد و اگر چنین فرصتی ایجاد شود حرف‌های زیادی برای گفتن وجود خواهد شد که ظرف روزهای آینده اعلام خواهد شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا