اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28352 مورخ:[1395-11-23 18:19:01]
 جدول نرخ خدمات خشکشویی و لباسشویی - بهمن 95

جدول نرخ خدمات خشکشویی و لباسشویی - بهمن 95

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران گفت: امسال افزایش قیمتی در نرخ‌ها نداشته‌ایم، اما بسته به درجه واحد صنفی یا خدمات اضافه، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.

به گزارش مازند اصناف ابوالفضل رجب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در واحدهای غیر مجاز خشکشویی و لباسشویی ممکن است پتوهای مشتریان با پتوهای بیمارستان‌ها یا پتوی کسانی که در خانه بیمار دارند با هم شسته شود که بهداشتی نیست. در صورتی که در واحدهای مجاز در هر بار شست‌وشو، یک یا دو پتو شسته می‌شود.

وی با اشاره به بازار خشکشویی‌ و لباسشویی‌ها برای شب عید و احتمال افزایش قیمت آنها، گفت: امسال هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم و واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه براساس درجه بندی هر واحد، قیمت متفاوتی دریافت می‌کنند.

 

جریمه واحدهایی که بدون مجوز تبلیغ می‌کنند

رجب زاده درباره‌ واحدهای غیرمجاز خشکشویی و لباسشویی گفت: نزدیک ایام نوروز که می‌شویم ممکن است واحدهای غیرمجاز اقدام به تبلیغات و پخش کردن تراکت و پیامک‌های تبلیغاتی کنند، در صورتی که اجازه این کار را ندارند.

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران در همین باره ادامه داد: گاهی این واحدها حتی قیمتی پایین‌تر از قیمت مصوب اتحادیه و عرف اعلام می‌کنند. در حالی که براساس تبصره ۲ ماده ۱۷ نظام صنفی این کار خلاف قانون است و از دو تا ۱۰ میلیون ریال جریمه خواهد داشت. همچنین انتشار آگهی برای واحدهای بدون پروانه براساس تبصره ۳ ماده ۱۷ شامل ۱۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال جریمه خواهد شد.

رجب‌زاده با بیان این‌که فعالیت واحدهای بدون مجوز نزدیک عید افزایش می‌یابد، افزود: پس از رسیدن گزارش به اتحادیه و پیگیری و دستور پلمب آن مدت زمانی طول خواهد کشید در نتیجه عید تمام می‌شود و پس از عید نیز آنها بار خود را بسته‌اند.

 

واحدهای مجاز باید نرخ‌نامه با هولوگرام داشته‌باشند

وی با اشاره به واحدهای صنفی مجاز برای فعالیت در زمینه‌ خشکشویی و لباسشویی، گفت: این واحدها باید نرخ‌نامه مصوب که دارای هولوگرام، مهر اتحادیه، نام واحد صنفی و درجه آن است را روی دیوار مغازه خود داشته باشند. اگر نرخ‌نامه کپی باشد، هولوگرام نداشته باشد یا امضای آن کپی شده باشد از اعتبار ساقط است.

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی استان تهران در مورد مشکلاتی که برای مصرف‌کننده در صورت مراجعه به واحدهای غیرمجاز پیش خواهد آمد، بیان کرد: ممکن است در این واحدها پتوهای مشتریان با پتوهای بیمارستان‌ها یا پتوی کسانی که در خانه بیمار دارند با هم شسته شود، در صورتی که در واحدهای مجاز در هر بار شست‌وشو یک یا دو پتو شسته می‌شود.

رجب‌زاده با اشاره به تعرفه انواع خدمات این صنف، تاکید کرد: نرخ‌نامه اتحادیه شامل هفت قلم  است. کت، شلوار، کت‌وشلوار، مانتو ساده، بلوز معمولی، پیراهن مردانه و دامن ساده؛ آن هم در صورتی که دارای رنگ تیره باشند.

 

خدماتی که قیمت آن‌ها توافقی تعیین می‌شود

وی ادامه داد: لباس‌هایی که رنگ روشن دارند یا غیرمعمولی هستند شامل مصوبه‌های نرخ‌نامه نمی شود و قیمت آنها به صورت توافقی با مشتری تعیین خواهد شد. همچنین لباس‌هایی که به کار بیشتری نیاز دارد مانند لباس‌های نخی که پس از شست‌وشو کاملا چروک می‌شوند، قیمت متفاوتی دارد.

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی استان تهران با اشاره به قیمت متفاوت واحدهای صنفی با درجه‌بندی مختلف، تصریح کرد: واحدهای صنفی با توجه به متراژ، تعداد پرسنل، ماشین‌آلات استفاده شده به درجه‌های ممتاز، یک، دو و سه تقسیم‌بندی می‌شوند که قیمت دریافتی آنها متفاوت خواهد بود.

رجب‌زاده در پاسخ به اینکه در مواقعی که قیمت خدمات اضافه که از مشتری دریافت می‌شود و مورد رضایت وی نباشد، مرجعی برای رسیدگی به شکایات مردم وجود دارد یا خیر؟ گفت: اتحادیه خشکشویی و لباسشویی روزهای زوج به شکایات مردم رسیدگی می‌کند و قیمت خدمات مغازه‌های زیرمجموعه اتحادیه را مورد بررسی قرار می‌دهد. مردم در مورد قیمت خدمات توافقی می‌توانند از اتحادیه استعلام بگیرند.

 

نرخ خدمات خشکشویی و لباسشویی در واحدهای درجه یک به شرح زیر است:

خدمات خشکشویی و لباسشویی در واحدهای درجه ۱ قیمت
اتو کت و شلوار ۱۰ هزار تومان
اتو کت و شلوار به همراه خشکشویی ۱۸ هزار تومان
اتو کت ۶۰۰۰ تومان
اتو کت به همراه خشکشویی ۱۱ هزار تومان
اتو شلوار ۴۰۰۰ تومان
اتو شلوار به همراه خشکشویی ۷۰۰۰ تومان
اتو بلوز ۴۰۰۰ تومان
اتو بلوز به همراه خشکشویی ۷۰۰۰ تومان
اتو مانتو ساده ۶۵۰۰ تومان
اتو مانتو ساده به همراه خشکشویی ۱۱ هزار تومان
اتو پیراهن مردانه ۴۰۰۰ تومان
اتو پیراهن مردانه همراه با خشکشویی ۷۰۰۰ تومان
اتو دامن ۴۰۰۰ تومان
اتو دامن به همراه خشکشویی ۷۰۰۰ تومان

به گفته رییس اتحادیه خشکشویی، این قیمت‌ها در واحدهای ممتاز، درجه دو و سه متفاوت بوده و نرخ‌نامه مصوب اتحادیه که شامل نام مغازه و درجه واحد است باید روی دیوار مغازه و در مقابل دید مشتری قرار گیرد.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا