اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28321 مورخ:[1395-11-22 22:11:01]
اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/تعطیلی 90 درصد از غرفه‌ها/بی‌توجهی مسئولان عامل رکود بازار
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/تعطیلی 90 درصد از غرفه‌ها/بی‌توجهی مسئولان عامل رکود بازار

بی تردید با نگاهی گذرا به تنها بازار روز نکا، تایید خواهید کرد که این بازار در وضعیتی بسیار نامطلوب قرار دارد و این اوضاع، این بازار را در صدر ضعیف‌ترین بازار روز استان قرار داده است که نفس‌های بقای آن را به شماره انداخته است.
 

به گزارش خبرنگار مازند اصناف  بازار روز امام رضا(ع) نکا، تنها بازار میوه و تره‌بار این شهرستان است که نزدیک به 9 سال از عمر فعالیت آن می‌گذرد.

بر اساس این گزارش، با وجود نزدیک به عمر یک دهه‌ای این بازار، این بازار با رکود و تعطیلی بیش از 90 درصد از غرفه‌های فعال آن مواجه شده است.

این گزارش حاکی است بی توجهی مسئولان، عدم جانمایی مناسب بازار در شهر، فعالیت گسترده دستفروشان در نقاط مرکزی شهر، مجاورت بازار با نکا رود و اثرات سوء حشرات و حیوانات موزی، عدم امکانات رفاهی و بهداشتی، عدم پوشش و حصار غرفه ها و درنتیجه مشکلات سرما و گرما برای کسبه و همچنین حفاظت میوه و تره‌بار از عمده‌ترین موضوعات نابه‌سامانی و رکود این بازار است.

بی تردید با نگاهی گذرا به این بازار تایید خواهید کرد که بازار روز نکا در وضعیتی بسیار نامطلوب قرار دارد و این اوضاع، این بازار را در صدر ضعیف‌ترین بازار روز استان قرار داده است که نفس‌های بقای آن را به شماره انداخته است.

باید اذعان کنیم که در حال حاضر از ظرفیت 120 غرفه این بازار تنها نزدیک به ده غرفه آن فعال است که این تعداد از کسبه نیز، با ابراز گلایه از مسئولان شهری، مجبور به ادامه فعالیت هستند.

یکی از کسبه این بازار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما گفت: در طول این چند سال حتی یک مسئول شهری نیز، سری به این بازار نزده است و از نزدیک در جریان فعالیت و مشکلات این بازار قرار نگرفته است.

وی در ادامه افزود: واقعا به‌دلیل عدم دیوار چین بودن غرفه‌ها در تابستان از گرما، در زمستان از سرما، و در ساعات تعطیلی بازار از اضطراب امنیت اقلام در غرفه ها سخت در حال رنج می‌باشیم و مجبوریم برای حفظ امنیت، با استخدام نگهبان شب، علی‌رغم رکود بازار، متقبل هزینه‌های مضاعف نیز شویم.

کسبه دیگری به خبرنگار ما عنوان کرد: متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های گسترده، کسی صدای ما را نمی‌شود و ما سخت از مسئولان انتظار داریم که نسبت به ساماندهی تنها بازار روز نکا اقدام کنند.

یکی از کسبه خانم این بازار ضمن گلایه از وضعیت نامطلوب این بازار اظهار کرد: متاسفانه مجاورت این بازار با نکا رود و اثرات سوء حشرات و حیوانات موزی آن، جدای مشکلات فراوان برای کسبه و میوه و تره‌بار، موجب بی‌رغبتی مردم طی گذر زمان شده است و این امر نیز بر عوامل رکود این بازار افزوده شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت بسیار نامطلوب سرویس‌های بهداشتی، آب آشامیدنی، نمازخانه و کلیه امکانات اولیه نیز از معضلات جدی این بازار است که بی‌توجهی مسئولان به این موضوع، واقعا جای گلایه و تاسف دارد.

یکی از پیشکسوتان این بازار با ابراز تاسف از وضعیت در حال کما و رو به تعطیلی تنها بازار روز نکا، اذعان کرد: متاسفانه بی توجهی مسئولان و عدم حمایت از کسبه این بازار، موجب تعطیلی بسیاری از کسبه، بیکاری آنان، افزایش ذستفروشان غیربومی و ضرر و زیان کسبه بازار شده است که با ادامه این روند، شاهد تعطیلی این بازار خواهیم بود.

در پایان این گزارش، نظر شما مخاطبان گرامی را به گزارش تصویری از رکود و نابه‌سامانی این بازار جلب می‌کنیم که خود به وضح گویای اوضاع اسف‌بار این بازار است؛ باشد که شاهد تلنگر و بیداری مسئولان شهری اسن شهرستان برای احیای این بازار باشیم.


 

***************************

گزارش از مجتبی قربانی

***********************

 

 

» برچسب ها : , تعطیلی , رکود , اوضاع , نابه‌سامان , بازار , امام رضا , نکا , بازار , روز , بی توجهی , مسئولان , تعطیلی , رکود , اوضاع , نابه‌سامان , بازار , امام رضا , نکا , بازار , روز , بی توجهی , مسئولانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا