اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28312 مورخ:[1395-11-22 00:42:01]
سامانه پایش محیط کسب و کار رونمایی شد

سامانه پایش محیط کسب و کار رونمایی شد

مدیر مرکز آمار اتاق بازرگانی ایران با حضور در اتاق بازرگانی از سامانه پایش محیط کسب و کار برای بررسی مشکلات و موانع فعالین اقتصادی رونمایی کرد.

به گزارش مازند اصناف محمدرضا دوست‌محمدی مدیر مرکز آمار اتاق بازرگانی ایران در مراسم رونمایی از سامانه پایش محیط کسب و کار در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در سامانه پایش محیط کسب و کار فعالیت اقتصادی ۳ اتاق تعاون، بازرگانی و اصناف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: این پایش برخلاف روشهای معمول گذشته به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و توزیع کاغذ میان فعالان اقتصادی برای کسب نظر آنها متوقف می‌شود.

مدیر مرکز آمار اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: براین اساس با توزیع پرسشنامه‌های الکترونیکی میان فعالین اقتصادی از آنها وضعیت کسب و کارشان پرسش شده و بعد از  جمع‌آوری و بررسی این اطلاعات گزارشی از وضعیت کسب و کار تعالیم اقتصادی کشور ارائه می‌شود.

وی وبا اشاره به اینکه این کار قبلا در مرکز پژوهشهای مجلس انجام می‌شد گفت: در این سامانه به دنبال آن هستیم که موانع کسب و کار کشور به صورت ملی، استانی و منطقه‌ای مورد بررسی قرار گیرد.

دوست‌محمدی اضافه کرد: این سامانه بر روی سایت اتاق بازرگانی ایران نصب شده است اما امور مربوطه با همکاری ۳ اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون انجام خواهد شد.

مدیر مرکز آمار اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه تا انتهای سال نتایج  این سامانه ارائه می‌شود، گفت: هر سه ماه باید اطلاعات مربوط به محیط کسب و کار فعالان اقتصادی کشور در این سامانه قرار گیرد و باید در نظر داشت که این اطلاعات آماری رسمی برای کشور به حساب می‌آید.

 

اتاق اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا