اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28256 مورخ:[1395-11-18 03:19:01]
 واردات محصولات تراریخته بدون هیچ‌گونه آزمایشی به کشور/ ورود میلیون‌ها تن محصولات تراریخته بدون برچسب‌گذاری
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مطرح کرد

واردات محصولات تراریخته بدون هیچ‌گونه آزمایشی به کشور/ ورود میلیون‌ها تن محصولات تراریخته بدون برچسب‌گذاری

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات محصولات تراریخته بدون هیچ‌گونه آزمایش در گمرکات انجام می‌شود و نمونه‌برداری بر خطرپذیری آنها نمی‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی، بهداشت و گمرگ هیچ‌گونه حساسیتی بر واردات محصولات تراریخته ندارند.

به گزارش مازند اصناف علی‌محمد شاعری پیش از ظهر امروز در هفدهمین همایش ملی برنج اظهار کرد: با توجه به اینکه کشاورزان در آستانه تصمیم‌گیری برای کشت برنج هستند با کاهش تعرفه تیر خلاص به تولید داخل زده شد و گرایش و میل تصمیم‌گیران به سمت واردات است.

وی با بیان اینکه ممنوع‌سازی محصولات تراریخته بدون ضابطه است، ادامه داد: میلیون‌ها تن محصول تراریخته بدون هیچ‌گونه برچسب‌گذاری وارد می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات محصولات تراریخته بدون هیچ‌گونه آزمایش در گمرکات انجام می‌شود و نمونه‌برداری بر خطرپذیری آنها نمی‌شود، خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی، بهداشت و گمرگ هیچ‌گونه حساسیتی بر واردات محصولات تراریخته ندارند.

وی با اشاره به ممنوعیت بهره‌برداری صنعتی و تجاری، گفت: مقاومت‌های زیادی در این زمینه انجام شد و اعتقاد ما بر این است منابع جنگلی در شمال کشور تنگ شد و کیفیت و مساحت جنگل از دست رفت.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس ادامه داد: از سال سوم برنامه ششم توسعه، هیچ‌گونه مزایده‌ای در طرح جنگل‌داری کشور نخواهیم داشت و طرح‌های جنگل‌داری که اکنون وجود دارد به پایان برسد به دولت اجازه تمدید نخواهد داد.

شاعری اظهار کرد: وقتی‌که صادرات واردات و جنگل‌ها حساب شده نباشد یقیناً تولید فلج کننده‌ای خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هر کشور و شهر و روستای پایدار نشان‌دهنده مدیریت خوب است گفت: دچار سوء مدیریت مفرط شدیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هویت برنج خارجی را از دست دادیم و اگر بحث صادرات داشته باشیم همه می‌لنگند و زمانی‌که بحث صادرات باشد همه می‌آیند.

شاعری خاطرنشان کرد: بعد از گذشت سه ماه از خسارت سنگینی که به باغداران وارد شده خبری از اختصاص پول برای جبران خسارت مرکبات به کشاورزان داده نشده است.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا