اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28220 مورخ:[1395-11-16 18:02:01]
 طلای جهانی امروز شنبه به بیش از 1220 دلار رسید

طلای جهانی امروز شنبه به بیش از 1220 دلار رسید

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش نسبی روبرو شد و در هفته ای که گذشت بهترین عملکرد خود را در 7 ماه اخیر ثبت کرده است.

به گزارش مازند اصناف کاهش ارزش دلار آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین‌المللی در پایان مبادلات روز جمعه با 1.40 دلار افزایش به بیش از 1220 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 2.4 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد از 10 ژوئن به شمار می رود.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که دولت ترامپ با اجرای سیاست های مالی زمینه لازم برای کاهش ارزش دلار را فراهم خواهد کرد. فدرال رزرو آمریکا نیز در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است.

به نظر می رسد در صورت افزایش نرخ تورم در آمریکا طی ماه های آینده، فدرال رزرو نیز مجبور به افزایش نرخ بهره خواهد بود. وزارت کار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اقتصاد این کشور در ماه ژانویه بیش از 227 هزار فرصت شغلی حدید ایجاد کرده است. این بهترین عملکرد بازار اشتغال آمریکا در 4 ماه گذشته بوده است.

نرخ بیکاری آمریکا نیز به 4.8 درصد رسیده است. میانگین سطح دستمزدها نیز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 26 دلار رسیده است. نیکو پانتلیس تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری سکولار اینوستور تاکید کرد: قیمت طلا توانسته است پس از گزارش وزارت کار آمریکا روند صعودی خود را حفظ کند و این مساله بسیار مهم است.

گزارش سایت طلا حاکیست، طی روزهای آینده سرمایه گذاران بین المللی منتظر سخنرانی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا به خصوص رئیس فدرال رزرو شیکاگو و سنت لوییس هستند.

به نظر می رسد سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن سیاست های اقتصادی و مالی دولت جدید آمریکا هستند. شورای جهانی طلا نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که تقاضای سرمایه گذاری طلا در سال 2016 میلادی با رشد 70 درصدی روبرو شده است که این بالاترین رقم در 4 سال اخیر بوده است.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین در روزهای آینده نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قبیمت طلا داشته باشد. بازگشت سرمایه گذاران چینی به بازارهای بین المللی نیز می تواند موجب افزایش تقاضای طلا شود.

 

ایران جیب

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا