اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28128 مورخ:[1395-11-14 01:06:01]
رزیدنت اویل 7 در کمتر از یک هفته کرک شد

رزیدنت اویل 7 در کمتر از یک هفته کرک شد

شرکت‌های بازی‌سازی که تصور می‌کردند می‌توانند با قفل «دنوو» (Denuvo) مانع از کرک شدن بازی‌های خود و دزدی غیرقانونی آن‌ها شوند، باید فکر برنامه‌ی دیگری باشند.

به گزارش مازند اصناف شرکت‌های بازی‌سازی که تصور می‌کردند می‌توانند با قفل «دنوو» (Denuvo) مانع از کرک شدن بازی‌های خود و دزدی غیرقانونی آن‌ها شوند، باید فکر برنامه‌ی دیگری باشند.
 
قسمت هفتم از مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل یک هفته است و عرضه شده و نسخه‌ی کامپیوتر این بازی، از قفل دنوو استفاده می‌کند؛ قفلی که گفته می‌شود باز کردن آن، بسیار سخت است. رزیدنت اویل ۷ پنج روز پس از عرضه‌اش کرک شده است.

آخرین باری که شکسته شدن قفل یک بازی بسیار سر و صدا به پا کرد، به کرک شدن بازی Rise of the Tomb Raider باز می‌گردد. «توماس گوبل»، مدیر فروش شرکت دنوو، در آن زمان درباره‌ی کرک شدن Rise of the Tomb Raider گفته بود: "ما محصول خود را به عنوان قفلی که کرک شدن آن سخت است ارایه می‌دهیم، نه قفلی که کرک نمی‌شود. این موضوع مهم است که فروش ابتدایی بازی‌ها تضمین شود.”

مدیر فروش دنوو به موضوع خوبی اشاره کرده است؛ اگر بتوانید فروش بازی خودتان در ابتدای عرضه‌اش، که تقاضا برای بازی بسیار زیاد است، تضمین کنید، مانع از ضرر زیادی شده‌اید.

به نظر می‌رسد که دنوو هم دیگر نمی‌تواند مانع دزدی بازی‌ها شود. گزارش شده است که این قفل، محدودیت‌هایی را روی بازی اعمال می‌کند که نه تنها به هنگام نصب بازی‌ها مشکل‌آفرین می‌شوند، بلکه روی عملکرد بازی هم تاثیر می‌گذارند.

پس از کرک شدن Rise of the Tomb Raider، بازی‌های بزرگ دیگری هم مثل Doom، Inside یا Watch Dogs 2 هم که از قفل دنوو استفاده می‌کردند، یکی پس از دیگری کرک شدند. به نظر شما بهتر است که شرکت‌های بازی‌سازی بی‌خیال استفاده از دنوو شوند؟

رزیدنت اویل ۷ روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شده است.

 

صبحانه

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا