اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2811 مورخ:[1392-01-21 19:01:01]
اعطای تسهیلات 150 میلیون ریالی و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان
محمدرضا رحیمی در جمع زلزله‌زدگان دشتی خبر داد

اعطای تسهیلات 150 میلیون ریالی و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگانمعاون‌اول رئیس‌جمهور از ارائه تسهیلات 150 میلیون ریالی به مردم زلزله‌زده دشتی خبر داد و گفت: به شما اطمینان می‌دهم هیچ آسیب‌دیده‌ای از قلم نخواهد افتاد، ضمن اینکه رقم کمک‌های بلاعوض را نیز بیشتر می‌‌کنیم.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا رحیمی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به درگاه خدا شکر می‌کنم که توفیق پیدا کردم به خدمت وزرای بهداشت، درمان، تابش رئیس بنیاد مسکن و معاونان این نهاد برای اعلام تسلیت خدمت آسیب‌دیدگان رسیدم به ویژه کسانی که عزیزانشان را از دست دادند.

وی بیان کرد: از سوی هیئت دولت و رئیس جمهور با زلزله‌زدگان اظهار همدردی می‌کنم و خودم را شریک غم مصیبت دیدگان می‌دانم.

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: برای تمام اتفاقاتی که می‌افتد حکمتی است، در زلزله استان بوشهر برخی خانه‌ها ویران شدند، برخی عزیزانشان را از دست داده و برخی با نگرانی مواجه شدند.

رحیمی گفت: وظیفه دولت حضور فوری در بین آسیب دیدگان است که به اتفاق استاندار، مدیرعامل هلال احمر و رئیس بنیاد مسکن در اینجا حضور یافتیم.

وی ادامه داد: تا سروسامان یافتن کوچه و خیابان و مرتب کردن این منطقه، چادرهای گروهی استقرار یافته تا مراحل بعدی عملیات امدادی در فرصت مناسب انجام شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا در دنیا در رسیدگی به احوال زلزله‌زدگان رکوردشکن است.

رحیمی گفت: در آذربایجان شرقی 12 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در کمتر از سه ماه ساخته شد اما با تلاش بیشتر این تعداد به 18 هزار واحد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در زلزله ترکیه و ایتالیا و حادثه آمریکا که شاهد آن بودیم حکومت‌های آنان نه تنها ظرف چند ماه بلکه چند سال هم نتوانستند این مشکلات را جمع کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران پیمان بسته نوکر مردم است و در حادثه اخیر نیز در نخستین ساعات زلزله مسئولان نظام در جمع زلزله‌زدگان حاضر شدند.

رحیمی با بیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن از منازل خسارت دیده صورت برداری می‌کنند، ادامه داد: هلال احمر بهترین امتحان را در طول تاریخ پس داده است و امروز هم در کنار مسئولان استان بوشهر و بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

رحیمی گفت: به شما اطمینان می‌دهم هیچ آسیب‌دیده‌ای از قلم نخواهد افتاد و کار را به بهترین نحو انجام می‌دهیم، ضمن اینکه رقم کمک‌های بلاعوض را بیشتر می‌‌کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا