اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 28048 مورخ:[1395-11-07 23:00:01]
ناشران ۳۰ کشور جهان در نمایشگاه کتاب ساری حضور دارند
فرماندار ساری:

ناشران ۳۰ کشور جهان در نمایشگاه کتاب ساری حضور دارند

 فرماندار مرکز استان استقبال ناشران ۳۰ کشور جهان برای حضور در نمایشگاه کتاب ساری فرصت مناسبب برای توسعه امور فرهنگی دانست.

به گزارش مازند اصناف به نقل از عصرساری، احمد حسین زادگان در جلسه‌ای که با موضوع کتابخوانی و برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه سراسری و بین المللی کتاب استان مازندران در محل سالن اجتماعات فرمانداری ساری برگزار شد، ضمن ابراز رضایت از برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب در شهر ساری، اظهار کرد: قرا ر بود مجتمع نیاوران ساری را برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی مرکز استان مجهز کنیم ولی با توجه به پیشرفت فیزیکی خوبی که مرکز نمایشگاهی ساری در جاده دریا دارد می توانیم در این فاصله از ظرفیت این مجتمع استفاده کنیم.
فرماندار ساری، حضور ناشران ۳۰ کشور جهان را در این دوره از نمایشگاه فرصت مغتنمی دانست و گفت: برگزاری این نمایشگاه اتفاق بزرگی برای شهرستان ساری است که بار اصلی این کار بزرگ بر دوش ما است لذا بایستی همه نهاد های مدنی برای هرچه بهتر برگزاری و ارتقاء کیفیت آن همت کنند.
حسین زادگان، با ییان اینکه خوشبختانه هیچ مشکل امنیتی در ساری نداریم و نمایشگاه می تواند در امنیت کامل برگزار شود، بر لزوم همکاری بین بخشی ادارات و دستگاه ها امنیتی و انتظامی شهرستان در راستای حفظ امنیت تاکید کرد.
وی ، نقش رسانه و صدا و سیما را در انعکاس و تبلیغ این رخداد مهم فرهنگی شهرستان مهم ارزیابی کرد و گفت: ارباب جراید و رسانه ها مانند گذشته این اتفاق بزرگ را برجسته تر کنند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان ساری، با اشاره به مصادف بودن زمان برپایی نمایشگاه با سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بر ضرورت جذاب تر کردن نمایشگاه و برگزاری موسیقی های بومی – محلی و آیینی در آن تاکید کرد.
حسین زادگان، بر لزوم همکاری ادارات شهرستان تاکید کرد و گفت: از ظرفیت معاونت فرهنگی شهرداری ساری و حمل و نقل شهرداری در بحث کیفیت بخشی نمایشگاه و تسهیل رفت و آمد شهروندان استفاده شود.
وی، با تاکید بر انتخاب جامعه هدف نمایشگاه بین المللی کتاب، تصریح کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه های شهرستان و کارکنان دستگاه های اجرایی و ادارات می توانند به عنوان جامعه هدف حضور پر رنگی در نمایشگاه داشته باشند.
فرماندار ساری، ادامه داد: برای جذب مخاطبان بیشتر لازم است تعداد بن کارت های بیشتری در اختیار جامعه هدف قرار گیرد و برای این منظور بن خرید کتاب از طرف دستگاه ها در اختیار کارکنان قرار گیرد.
حسین زادگان در بخش دیگر با بیان اینکه حادثه پلاسکو بایستی تجربه و درس مهمی برای ما باشد بر لزوم توجه به ایمنی مکان نمایشگاه تاکید و اظهار کرد: برای افزایش جذابیت این نمایشگاه اجرای برنامه های جانبی بسیار اهمیت دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا