اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27956 مورخ:[1395-11-02 01:06:01]
روند کاهشی قیمت در بازار سکه

روند کاهشی قیمت در بازار سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهرضمن تشریح وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته، عنوان کرد که حادثه روزگذشته پلاسکو باعث توقف داد و ستد برای ساعاتی شد اما در مجموع تاثیری بر روی بازار نگذاشت.

به گزارش مازند اصناف محمد کشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، گفت: درهفته گذشته قیمت جهانی طلا به طور متوسط حدود ۱۵ دلار افزایش پیدا کرد و این افزایش تاثیری بر  قیمت های داخلی نداشته است.

وی افزود: هم زمان با افزایش قیمت جهانی طلا در بازارهای خارجی، قیمت ارز در بازار داخلی کاهش پیدا کرد و این کاهش باعث شد که قیمت طلا و سکه هم با افزایش روبه رو نشود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: به طور کلی در هفته گذشته طلا و سکه بازار آرامی را پشت سر گذاشت و می‌توان گفت که قیمت سکه در طول هفته روند کاهشی را طی کرد به طوری که قیمت سکه تمام از یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان در پایان هفته به یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان کاهش یافت یعنی حدود ۱۳ هزار تومان قیمت سکه در هفته ای که گذشت کاهش داشت.
 
کشتی آرای با اشاره به چشم انداز بازار طلا و سکه تا پایان سال جاری عنوان کرد: بازار داخلی ما به طور طبیعی از بازارهای بین المللی تبعیت می کند و بنابراین مسائل داخلی تاثیری بر قیمت طلا و سکه ندارد و این قیمت جهانی است که تاثیرگذار خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین امروزهم که مراسم سوگند ریاست جمهوری آمریکا انجام می شود امکان دارد که قیمت جهانی طلا با نوساناتی همراه شود و بر ارزش دلار تاثیر بگذارد و در نتیجه نوسان قیمت دلار مجددا می تواند بر روی قیمت طلا و سکه تاثیر بگذارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: در روزهای پایانی سال باید ببینیم که قیمت های جهانی چه وضعیتی پیدا خواهد کرد اگر قیمت های جهانی کاهش پیدا کند قیمت ها در بازار داخلی هم کاهش پیدا می کند و اگر قیمت جهانی افزایش پیدا کند طبیعتا قیمت های داخلی نیز افزایش پیدا می کند.

کشتی آرای در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به حادثه ناگوار پلاسکو در روز گذشته و تاثیر آن بر بازار طلا و سکه گفت: صرافی فعالیت شان بعد از این حادثه برای مدتی تعطیل شد و داد و ستد ها برای چند ساعت مختل شد اما در مجموع حادثه دیروز تاثیری روی وضعیت بازار طلا وسکه نگذاشته است.


وی افزود: طبیعتا حادثه ای بود که باعث تاسف جامعه اصناف شد و تعدادی از هموطنان از صنف های مختلف دچار آسیب دیدگی و زیان شدند که امیدواریم به وضعیت شان رسیدگی شود. 

 

صبحانه

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا