اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27935 مورخ:[1395-10-30 02:56:01]
بازار آهن قربانی رکود مسکن شد / تعطیلی آهن فروشان

بازار آهن قربانی رکود مسکن شد / تعطیلی آهن فروشان

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدیم اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتد بلکه رکود شدیدتر هم شده است، گفت: در طول 3 سال اخیر حدود 1400 واحد آهن فروشی تعطیل شده است.

به گزارش مازند اصناف محمد آزاد با اشاره به اینکه رکود مستمر بازار مسکن باعث شده تا بازار آهن با تعطیلی مغازه ها روبه رو شود، اظهار داشت: در طول 3 سال اخیر حدود 1400 واحد آهن فروشی تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه در بازار آهن شادآباد از 3 هزار 500 مغازه حدود 300 تا تعطیل کرده‌اند، افزود: در بازار آهن حاشیه آزادگان هم از 2 هزار و 700 مغازه تقریباٌ 200 مغازه تعطیل شده است. البته اکثر پاساژهای آهن فروشی خیابان پامنار هم تعطیل شده و  مغازه داران ترجیح می دهند به فروش محصولاتی غیر از آهن و میلگرد بپردازند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: فعالان بازار در این صنف انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدید اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتد بلکه رکود شدیدتر هم شده است. این در حالی است که به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم و فروشندگان نیاز زیادی به نقدینگی دارند.

آزاد اضافه کرد: قیمت آهن نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش قیمتی نبود به نحوی که امروز هر کیلو تیرآهن با قیمت 1800 تومان، میلگرد 1620تومان و ورق 2100 تومان به فروش می رسد.

 

ایران جیب

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا