اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27927 مورخ:[1395-10-30 00:38:01]
اصناف در تنظیم بازار و جامعه نقش اساسی دارند
فرماندار شهرستان عباس آباد:

اصناف در تنظیم بازار و جامعه نقش اساسی دارند

فرماندار شهرستان عباس آباد در نشست با اعضای اتاق اصناف و روسای اتحادیه‎های صنفی تحت پوشش این شهرستان گفت: نقش اصناف و به طور کل عملکرد مثبت آن در تنظیم بازار و جامعه ستودنی است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از دریاسر، صبح امروز سید ابراهیم هاشمی در نشست با اعضای اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی این شهرستان که در محل این فرمانداری شهرستان برگزار شد، با مهم دانستن نقش اصناف و بازار در همه عرصه‌ها و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه اظهار داشت: حضور پر رنگ بازار را باید در تاریخ تحولات سیاسی کشور مورد مطالعه قرار داد، بازار و اصناف کارنامه درخشان و روشنی را در همه صحنه‌ها دارند.

فرماندار شهرستان عباس آباد خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام با رسالت پیامبر شروع شده و از این رو سنت پامبر با دو چیز تکمیل شده است: حمایت مالی و پشتیبانی حضرت خدیجه (س) و شمشیر امام علی(ع)، بازاریان بیشترین نقش خود را در دفاع مقدس در پشتیبانی از جنگ ایفا نمود و در این مسیر شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب نمود.

هاشمی در ادامه افزود: مازندران به ویژه غرب استان منطقه گردشگری و توریستی لحاظ می‌شود، بنابراین باید محدودیت‌های ساخت و ساز در سطح شهرستان مدیریت و ساماندهی شود.

وی در پاسخ به طرح سوال مبنی بر وجود برخی از واحدهای صنفی بدون پروانه فعالیت در سطح شهرستان تاکید کرد: شهرداریها با همکاری فرماندهی انتظامی و ادارات ذی ربط نسبت به رفع دغدغه بازار در خصوص واحدهایی که نه جواز دارند، نه رعایت قوانین می کنند و سد معبر دارند، برخورد جدی نموده و در اسرع وقت نسبت به جمع آوری این واحدهای سیار و متخلف در همه صنوف اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان عباس آباد در این جلسه به کارگیری از تمام ظرفیت‎های صنفی و کسبی در ساخت و سازهای درون شهرستانی را حق مسلم بازار دانست و خواستار تشکیل جلسه فوری و مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و دفتر نظام مهندسی شهری و روستایی جهت اتخاذ تصمیمات مثبت در جهت حمایت از این قشر زحمتکش شد.

هاشمی در رابطه با اهمیت و جایگاه اتحادیه‌ها و اصناف درسطح شهرستان، به نقش فعال آنها در برنامه‌ها و نظام شهری اشاره کرد و بر تعامل هرچه بیشتر اتحادیه‌ها و ادارات شهرستان تأکید نمود.

گفتنی است: برخورد با سد معبر و واحدهای کسبی بدون پروانه، بلوک فروشان سیار، تعین تکلیف در مورد زمین برای احداث ساختمان اداره صنعت و اتاق اصناف، رفع مشکلات مالیاتی، به کارگیری از ظرفیت‎های کسبی شهرستان در انجام پروژه‌های عمومی، برخورد با عکسبرداری‎های غیرمجاز و عکاسان دوره گرد، ساماندهی پلاژهای ساحلی و دکه‎های محور عباس آباد به کلاردشت و ارتقاء دفتر نمایندگی صنعت، معدن و تجارت به اداره با چارت سازمانی مشخص از جمله موارد و مشکلات مطروحه در جلسه بود که فرماندار شهرستان عباس آباد قول مساعد و پیگیری لازم برای رفع این مشکلات تا حصول نتیجه را دادند.

 

پایان/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا