اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27796 مورخ:[1395-10-22 01:57:01]
 نخستین هواپیمای ایرباس بزودی در ایران + تصاویر

نخستین هواپیمای ایرباس بزودی در ایران + تصاویر

ایران نخستین هواپیمای جدید خود را پس از 37 سال در روزهای آینده مستقیماً از شرکت ایرباس دریافت می‌کند.

به گزارش مازند اصناف؛

نخستین هواپیمای ایرباس بزودی در ایران + تصاویر

ایران نخستین هواپیمای جدید خود را پس از 37 سال در روزهای آینده مستقیماً از شرکت ایرباس دریافت می‌کند. به گفته یکی از مقامات کشورمان این هواپیما به نام شرکت ایران‌ایر به ثبت رسیده و قرار است که در هامبورگ تحویل گرفته شود.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز نخستین هواپیمای ایرباس مستقیماً به شرکت هوایی ایران‌ایر تا آخر این هفته تحویل داده می‌شود. بنا به این گزارش هواپیمای ایرباس "آ ۳۲۱"  در محل مونتاژ نهایی آن در"فینکن‌وردر" شهر هامبورگ آلمان مزین به پرچم ایران و نام و آرم ایران‌ایر آماده تحویل است و نقل و انتقال نهایی آن در روزهای آتی صورت می‌گیرد.

بدین ترتیب ایران پس از ۳۷ سال نخستین هواپیمای جدید خود را مستقیماً از شرکت ایرباس دریافت خواهد کرد. قرارداد خرید هواپیماهای جدید از شرکت ایرباس پس از توافق اتمی میان ایران و گروه ۱+۵ ممکن شد. بر اساس این توافق برخی از تحریم‌های ایران از جمله منع خرید هواپیماهای جدید لغو شدند.

بنا به گزارش رویترز و با استناد به گفته سخنگوی شرکت ایرباس بازرسی و معاینه فنی و پروازی از این هواپیما میان ایرباس و ایران‌ایر به پایان رسیده است.

سازمان هواپیمایی ایران نیز تایید کرده که نخستین هواپیمای ایرباس برای شرکت ایران‌ایر خریداری و به نام این شرکت ثبت شده است. این نخستین هواپیما از مجموعه ۲۰۰ فروند هواپیمایی است که به گفته منابع ایرانی قرار است از شرکت‌های هواپیماسازی در غرب خریداری شوند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران در گفت‌وگویی تلفنی با رویترز در روز یک‌شنبه (۸ ژانویه) تایید کرد که تحویل قطعی این هواپیما تا آخر این هفته نهایی می‌شود.

برگزاری مراسم رسمی برای نخستین هواپیما

بنا به گزارش رویترز این هواپیما قابلیت حمل ۱۸۶ تا ۲۰۰ مسافر را دارد. این هواپیما از سری مدل هواپیمای ۳۲۰ شرکت ایرباس است که یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های ایرباس به شمار می‌آید.

نخستین بار هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در سال ۱۹۸۷ به پرواز درآمد و از آن‌زمان تا ماه مه ۲۰۱۶ شرکت ایرباس حدود ۱۲۵۶۵ سفارش برای ساخت این هواپیما دریافت کرده است.
طول مدل " آ ۳۲۱" حدود هفت متر بیش از ۳۲۰ است و کشیده‌تر به نظر می‌رسد. این هواپیما در سال ۱۹۹۳ نخستین پرواز خود را تجربه کرد. محل مونتاژ نهایی این هواپیما در "فینکن‌وردر" هامبورگ است. کارخانه اصلی شرکت ایرباس در شهر تولوز فرانسه قرار دارد.

تنها شرکت ایران‌‌ایر حدود ۱۰۰ هواپیمای مسافربری به شرکت ایرباس و حدود ۸۰ هواپیما به شرکت آمریکایی بوئینگ سفارش داده است.

شرکت بوئینگ نیز در سال گذشته موافقت کرد ۲۹ هواپیما را به‌صورت لیزینگ در اختیار ایران بگذارد.

فرهاد پرورش، مدیرعامل ایران‌ایر نیز گفته است که مراسم رسمی برای ورود این هواپیما به ناوگان هوایی این شرکت در همین هفته در تهران برگزار می‌شود.

airbus a321 iran

airbus a321 iran

airbus a321 iran

 

ایران جیب

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا