اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27787 مورخ:[1395-10-22 01:22:01]
پلمب یک واحد معدنی آلاینده محیط زیست در نوشهر

پلمب یک واحد معدنی آلاینده محیط زیست در نوشهر

رئیس محیط‌زیست نوشهر از تعطیلی و پلمب یک واحد معدنی شن و ماسه و آسفالت به دلیل ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی خبر داد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بلاغ، کامبیز محسن سلطانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این واحد معدنی از چند سال قبل مشکل آلایندگی زیست محیطی داشت، اظهار کرد: در این زمینه از سوی محیط زیست موضوع پیگیری شد و تا سه مرتبه نیز دادگاه شهرستان این واحد معدنی را در زمینه آلودگی شن و ماسه و آلودگی آب و هوا و برداشت غیرمجاز از معدن تبرئه کرد اما با نامه منابع طبیعی مبنی بر اینکه مجوز فعالیت ندارد و مدت زمان آن سال قبل به اتمام رسیده است، مجدد به دادگاه تجدید نظر اعتراض شد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی دستور پلمپ این واحد معدنی صادر شد، افزود: مردم اگر همکاری‌های خود را با محیط‌زیست افزایش دهند در زمینه حفظ و حراست از محیط‌زیست بهتر می توان عمل کرد.

رییس حفاظت محیط زیست نوشهر با اشاره به پیگیری جدی مشکلات میدان زباله نوشهر، گفت: محیط زیست در این زمینه کوتاه نمی‌آید و حتی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز در این‌ باره ورود پیدا کرده است.

سلطانی درباره شایعاتی مبنی بر آلاینده بودن نیروگاه زباله‌سوز نوشهر پس از بهره‌برداری، بیان کرد: اگر این نیروگاه استانداردها و ضوابط محیط‌زیستی را رعایت نکند به طور حتم جلوی فعالیت آن گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت سازنده این نیروگاه تعهد زیست‌محیطی داده است که آلوده کننده نباشد، خاطرنشان کرد: پس از افتتاح و راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز نوشهر نیز هر از گاهی به صورت متوسط از دودکش آن نمونه‌برداری می‌شود تا مطمئن شویم که آلایندگی ندارد.

رییس محیط زیست نوشهر در پایان با تاکید بر اینکه نصب فیلترهای نیروگاه زباه‌سوز نوشهر با حضور کارشناسان محیط‌زیست انجام می‌شود، گفت: در صورتی که این نیروگاه ضوابط را رعایت کند فرصت بسیار مناسبی برای حل مشکلات و معضلات زباله منطقه است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا