اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27707 مورخ:[1395-10-16 02:42:01]
برداشت 65 درصد از محصول نیشکر بابلسر/ قیمت هر کیلوگرم شکر قرمز فرآوری شده 8 هزار تومان
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر خبر داد

برداشت 65 درصد از محصول نیشکر بابلسر/ قیمت هر کیلوگرم شکر قرمز فرآوری شده 8 هزار تومان

 مدیر جهاد کشاورزی بابلسر قیمت هر کیلوگرم شکر قرمز فرآوری شده از نیشکر را 80 هزار ریال اعلام کرد و گفت: از ابتدای آذر ماه تاکنون 65 درصد از نیشکرهای بابلسر برداشت شده است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، حسن رزاقی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از زمان آغاز برداشت نیشکر در ابتدای آذر ماه تاکنون 65 درصد از این محصول در شهرستان بابلسر برداشت شده است.

 

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت نیشکر در بابلسر 150 هکتار است، افزود: 35 واحد در بابلسر فرآوری نیشکر انجام می‌دهند که تاکنون 70 درصد از این واحدها به سامانه سوخت دوم مجهز شده‌اند.


مدیر جهاد کشاورزی بابلسر قیمت هر کیلوگرم شکر قرمز فرآوری شده از نیشکر را در سال جاری 80 هزار ریال اعلام کرد و گفت: این محصول در سراسر استان مازندران برای فروش توزیع می‌شود.


رزاقی تصریح کرد: علاوه بر مصرف این فرآورده در استان مازندران، در سال‌های اخیر استان‌های دیگر نیز از این محصول بسیار استقبال کردند و هم اکنون از نیشکر بابلسر و بهنمیر نه تنها مسافران به عنوان سوغات استفاده می‌کنند، بلکه بسیاری از عمده خریداران به بابلسر مراجعه و ضمن خرید به سراسر کشور توزیع می‌کنند.


گفتنی است شهرستان بابلسر 13 هزار و 500 هکتار زمین شالیزاری، یک هزار و 200 هکتار مزارع گندم، 700 هکتار توت فرنگی و 150 هکتار مزرعه نیشکر دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا