اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27702 مورخ:[1395-10-15 02:10:01]
آمل می‌تواند پایانه صادرات گل و گیاه در کشور باشد/ پتانسیل بالای آمل به‌عنوان یک کلان شهر کشاورزی در کشت محصولات زراعی و باغی
در مراسم افتتاحییه نمایشگاه کشاورزی و گل و گیاه در آمل مطرح شد

آمل می‌تواند پایانه صادرات گل و گیاه در کشور باشد/ پتانسیل بالای آمل به‌عنوان یک کلان شهر کشاورزی در کشت محصولات زراعی و باغی

فرماندار ویژه آمل گفت: با توجه به جایگاه تولید گل و گیاه در شهرستان، آمل می‌تواند پایانه صادرات گل و گیاه در کشور باشد.

به گزارش مازند اصناف سومین نمایشگاه کشاورزی گل و گیاه، مبلمان شهری، ماشین آلات و تجهیزات وابسته با حضور فرماندار ویژه آمل، مدیران استانی و شهرستانی و شرکت‌های برتر تولیدی استان‌های کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان آمل افتتاح شد.

 

فرماندار ویژه آمل در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: با توجه به جایگاه تولید گل و گیاه در شهرستان، آمل می‌تواند پایانه صادرات گل و گیاه در کشور باشد.

 

احمد منفرد با توجه به فعالیت برخی از بهره‌برداران گل و گیاه در شهرستان آمل با بیان اینکه دیگر تولیدکنندگان می‌توانند با استفاده از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات گلخانه‌ای به توسعه گل‌ و گیاه در استان روی بیاورند، اظهار کرد: اتحادیه گل و گیاه شهرستان و مازندران باید به منظور توسعه گل و گیاه به دنبال فضای پایانه گل و گیاه مجهز و پیشرفته باشند زیرا مازندران به این فضای پایانه‌ای نیاز دارد.

 

 

وی با بیان اینکه مازندران با موقعیت و شرایط اقلیمی در کشت محصولات زراعی، باغی و گل و گیاه در جایگاه مطلوبی قرار دارد، تصریح کرد: با کمک مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باید افزایش تولید و کیفیت ملاک باشد و محصولات گل و گیاه شهرستان به سمت بهینه شدن تولید حرکت کند.

 

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه اگر چه این شهرستان در بخش گل‌های شاخه بریده مقام اول و بخش گل‌های گلدانی در مقام دوم قرار دارد، گفت: تولید و پرورش گل و گیاه ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه گل شقایق به‌عنوان گلی خودرو در دامنه قله دماوند یک ظرفیت خوب برای جذب گردشگر است، بیان کرد: استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های روز می‌تواند در پرورش و توسعه این صنعت در شهرستان موثر باشد.

 

 

 

مدیرجهاد کشاورزی آمل هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارتقا سطح تولید و بهره‌وری بهتر محصولات کشاورزی، باغی و گیاهی در استان عنوان کرد و گفت: آمل به‌عنوان یک کلان شهر کشاورزی در کشور به دلیل شرایط اقلیمی از ظرفیت و پتانسیل بالایی در کشت محصولات زراعی و باغی برخوردار است.

 

حسین اسلامی در ادامه اظهار کرد: این شهرستان در زمینه گل و گیاه از 174/6 هکتار سطح زیر کشت 89/2 هکتار فضای بسته و 85/4 هکتار باز است که بیش از 76 میلیون اصله شاخه، گلدانی، بوته تولید می‌شود.

 

گفتنی است این نماشگاه در 40 غرفه اعم از گل و گیاه زینتی، آپارتمانی، گلدانی و اصله شاخه بریده، ماشین‌آلات کشاورزی و تجهیزات آن برپا شد که از 13 دی ماه آغاز و به مدت پنج روز در سالن نمایشگاه تخصصی شهرستان آمل دایر است.

 

 

مرجع: سفیر هراز

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا