اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27687 مورخ:[1395-10-12 20:20:01]
علت گرانی گوشت در بازار این روزهای مازندران
اختصاصی/ سایه سنگین گرانی این بار بر سر بازار گوشت؛

علت گرانی گوشت در بازار این روزهای مازندران

باید اذعان کنیم با گرانی گوشت، کام دلالان شیرین می شود، اما این کام مشتریان و اقشار کم درآمد است که تلخ و تلختر می شود و این موضوعی است که می بایست مسئولان دستگاه های مرتبط در صدر تفکرات و تمهیدات خود منقش کنند.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف این روزها سایه سنگین گرانی بر سر بازار گوشت افتاده است و انگار قرار نیست به این زودی ها دست از سر این بازار بر دارد.

هر چند هر ساله در ماه های پایانی سال و به دلیل کم شدن مراتع، شاهد روند افزایش قیمت گوشت به صورت تدریجی هستیم؛ اما در سال جاری این روند از ماه ها قبل از فصل زمستان چندین و چند بار تکرار شده است و حال که چند ماهی هم به پایان سال جاری مانده است، بی شک شاهد افزایش دوباره آن نیز خواهیم بود.نمي خواهم از تراژدي تکراري گرانی گوشت و مشتریانی که دست خالی از قصابی ها بر می گردند، سخن بگویم، چرا که شما به دفعات شاهد چنين صحنه هايي بوده ايد، اما سخن ما با دستگاه های ذیربط است که چرا برای موضوعی آن هم به این شفافی که هر ساله تکرار و تکرار می شود، تمهیداتی اتخاذ نمی کنند؟!!

باید اذعان کنیم با گرانی گوشت، کام دلالان شیرین می شود، اما این کام مشتریان و اقشار کم درآمد است که تلخ و تلختر می شود و این موضوعی است که می بایست مسئولان دستگاه های مرتبط در صدر تفکرات و تمهیدات خود منقش کنند.

سید کاظم اصغرنژاد ضمن ابراز گلایه از نقل و قول های اخیر  در خصوص دلایل گرانی گوشت، خطاب به مسئولان دستگاه های مرتبط استان، گفت: افزایش بی رویه قیمت گوشت بره و بزغاله این روزهای بازار مازندران، به دلیل صادرات قاچاق دام زنده توسط واسطه ها به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

نائب رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران تاکید کرد: مسئولان دستگاه های مرتبط اجرایی و نظارتی استان باید اقدامات و راهکارهای لازم، جهت جلوگیری از قاچاق دام زنده را به منظور کنترل و ثبات بازار گوشت، اتخاذ کنند.

گفتنی هر ساله و با فرا رسیدن فصل سرما، همزمان با کاهش مراتع، زمینه دام سبک در استان کاهش یافته و این امر موجب برهم خوردن تعادل بازار عرضه و تقاضا می شود؛ که برای حفظ ثبات بازار و پاسخ نیاز بازار تقاضا، مابقی گوشت مورد نیاز از استان های خراسان شمالی و رضوی تامین می گردد.

شایان ذکر است علاوه بر اینکه قیمت بازار گوشت در این شرایط و در فصل زمستان متاثر از بازار قیمت استان های خراسان رضوی و شمالی می شود، گاها به دلیل شرایط جوی و مشکلات پیش روی حمل و نقل، با عدم ارسال گوشت، موجی دیگر از افزایش قیمت گوشت بر بازار استان وارد می شود که این موضوع می بایست با اتخاذ تصمیمات لازم، مدیریت و از وارد آمدن چندین و چندباره شوک اقتصادی بازار گوشت به مردم جلوگیری شود.

 

پایان پیام/


» برچسب ها : , علت , گرانی , گوشت , بازار , مازندران , اصغرنژاد , اتحادیه , قصابان , قاچاق , دام , زنده , سرما , علت , گرانی , گوشت , بازار , مازندران , اصغرنژاد , اتحادیه , قصابان , قاچاق , دام , زنده , سرمامطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا