اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27680 مورخ:[1395-10-11 02:02:01]
تعاون روستایی مازندران نباید خلاف دستور وزیرعمل کند/ خرید پرتقال درجه سه از دلالان خلاف است
نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس:

تعاون روستایی مازندران نباید خلاف دستور وزیرعمل کند/ خرید پرتقال درجه سه از دلالان خلاف است

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت تعاون روستایی مازندران نباید خلاف دستور وزیر جهاد کشاورزی و مصوبات استانی عمل کند چرا که خرید پرتقال 550 تومانی از دلالان و واسطه‌ها، خلاف منافع و مصالح کشاورزان است.

به گزارش مازند اصناف سیدعلی ادیانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه باغ‌داران مازندرانی با وجود برف، یخبندان و سرمازدگی متحمل خسارت‌هایی شدند، اظهار کرد: مجمع نمایندگان مازندران، استاندار، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه  کشور جلسه‌ای تشکیل دادند و نتیجه آن جلسه این بود که هیأت وزیران مصوبه‌ای را مبنی بر کمک به خسارت دیدگان مازندرانی تصویب کند.

وی افزود: هیأت وزیران جلسه‌ای برگزار کرد و مصوبات خوبی را گذراند که مخصوص مازندران و جزو مطالبات مجمع نمایندگان استان و استاندار بود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در آن جلسه مقرر شد که  مبلغ 200 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 10 درصد به کشاورزان پرداخت کنند.

ادیانی با بیان اینکه از دیگر مصوبات این جلسه این بود که صندوق بیمه محصولات کشاورزی، مبلغ 20 میلیارد تومان پرداخت خسارت کند، خاطرنشان کرد: استمهال یک‌ساله به کشاورزن برای بازپرداخت بدهی گذشته، پرداخت مبلغ 30 میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض به مجموع خسارت دیدگان و تصویب 20 میلیارد تومان به‌منظور خرید توافقی محصول کیوی، از دیگر مصوبات این جلسه بوده است.

وی افزود: این مصوبات، مطالبات ما بود که اتفاق افتاد و به ازای آن وزیر جهاد کشاورزی یک دستورالعمل اجرایی داد که جهاد کشاورزی و مدیریت تعاون روستایی استان مرکبات درجه یک را به ازای هر کیلوگرم با قیمت 834 تومان و درجه دو به ازای هر کیلوگرم 720 تومان خریداری کنند.

نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه که اتفاق افتاد و موجب نگرانی باغ‌داران و خسارت دیده‌ها شده این است که  تا این لحظه هنوز پرتقال درجه یک خریداری نشد، گفت: فقط پرتقال‌های درجه دو و درجه سه خریداری می‌شوند.

ادیانی تصریح کرد: پرتقال‌های زیردرختی که باید از چرخه استفاده حذف شوند هم با قیمت هر کیلوگرم 350 تومان خریداری و از محل کمک‌های بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی به خرید پرتقال درجه سه به ازای هر کیلوگرم 550 تومان اشاره کرد و گفت: این میوه‌ها برای کنسانتره و آبمیوه‌گیری است و با واسطه و دلالی خریداری می‌شود که این رویه برخلاف دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی بر این مسئله تأکید کرد که خریدها توسط سازمان تعاون روستایی و بدون واسطه باشد و زیر نظر کمیته‌ای متشکل از جهاد کشاورزی، مدیریت تعاون روستایی استان و نماینده باغ‌داران باشد انجام شود.

ادیانی با بیان اینکه برخی‌ها میوه‌ها را از مغازه‌داران، دکه‌داران و کشاورزان می‌خرند و تعاون روستایی هم از آنان خریداری می‌کند و این خلاف دستور است، اظهار کرد: مدیریت تعاون روستایی استان مازندران نباید خلاف دستور وزیر و مصوبات استانی عمل کند چراکه خرید پرتقال 550 تومانی از دلالان و واسطه‌ها، خلاف منافع و مصالح کشاورزان است.

وی در پایان گفت: مدیریت تعاون روستایی استان و شهرستان از این دستور وزیر جهاد کشاورزی عدول کردند چرا که باید مرکبات بدون واسطه از باغ‌داران خریداری کنند.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا