اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27578 مورخ:[1395-10-02 00:42:01]
 مشاوره صنعتی واکسیناسیون صنعت تولید است
مشاور نمونه خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران:

مشاوره صنعتی واکسیناسیون صنعت تولید است

مشاور نمونه خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: مشاوره صنعتی را می‌توان نوعی واکسیناسیون صنعت تولید و خدمات پیش از وقوع مخاطرات احتمالی و رفع آن تعبیر کرد.


به گزارش مازند اصناف؛ گستردگی صنعت به‌میزانی است که مدیران، فعالان و تولیدکنندگان این بخش برای توسعه و پیشرفت نیازمند مشاوره با افراد متخصص، متبحر و با تجربه هستند تا بتوانند در ترسیم نقشه‌ی راه پیشرفت، گام‌های اصولی بردارند.

مشاوران صنعتی به‌گونه‌ای چراغ‌های مسیر پیشرفت و تعالی فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت هستند که با ابزار تخصص و تعهد می‌توانند راه صعب‌العبور را روان کرده و سبب کاهش بسیاری از مشکلات پیش‌رو شوند.

یقیناً مشاوره صنعتی نیازمند ساختاری است تا به‌صورت نظام‌مند و با بهره‌گیری درست از کارشناسان بتوانند به مدیران بخش خصوصی در عرصه صنعتی مشاوره اصولی دهند.

برای آشنایی بیشتر و بهتر با این مقوله مهم به سراغ مشاور نمونه خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران رفتیم و با وی به گفت‌وگو نشستیم.

مسلم اکبری مدیرعامل شرکت پاکسازان پارس پانیا است که در کنار ده‌ها فعالیت اقتصادی روی مشاوره صنعتی نیز به‌صورت تخصصی تمرکز کرده است.

*مشاوره صنعتی به چه معنایی است؟

مشاوره در واقع به‌معنای هدایت و راهنمایی بدون دخالت مستقیم در تصمیم‌گیری نهایی است، به‌تعبیری می‌توان گفت مشاوره صنعتی انتقال تجارب، مشاهدات و دانش موردی خاص به فرد یا گروه مشاوره شونده در بخش صنعت، معدن و تجارت است.

بیشتر مدیران و سرمایه‌گذاران به‌دلیل کمبود زمان، ندانستن چگونگی رفع موانع پیش‌رو، عدم دانش روز دنیا و عدم تطابق‌پذیری با شرایط فعلی خود را ملزم به تغییر نمی‌بینند.

گستردگی مشاوره در صنعت بیش از دیگر بخش‌هاست، مشاوره صنعتی در انتخاب صنعت برای فعالیت، پایه‌ریزی و طرح‌ریزی واحدها، عارضه‌یابی، کنترل عملیاتی و پروژه‌ای، برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه و بسیاری موارد دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است.

به‌دلیل عدم شکوفایی صنعتی در منطقه، تمامی بخش‌های قابل مشاوره در حوزه صنعت، تولید و ارائه خدمات جای تأمل، تفکر و رشد دارد.

مشاوره صنعتی هدایت و راهنمایی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان محصول و خدمات است تا واحدهای صنعتی و خدماتی با چالش‌هایی همچون عدم فروش مناسب، کاهش عملکرد مؤثر، عدم بهبود مستمر، افزایش هزینه‌ها، کاهش کیفیت، عدم سوددهی مناسب مواجه نشوند.

در واقع مشاوره صنعتی را می‌توان نوعی واکسیناسیون صنعت تولید و خدمات، پیش از وقوع مخاطرات احتمالی و رفع آن تعبیر کرد.

 

*چرا در حوزه مشاوره ورود پیدا کرده‌اید؟

شرکت پاکسازان پارس پانیا به‌دلیل گستردگی فعالیت در بخش‌های متفاوت با افراد و نهادهای با تجربه زیادی همکاری دیرینه‌ای دارد لذا استفاده از تجربه آنان سبب شد تیمی متشکل از افراد با تجربه و توانمند تشکیل و در زمینه مشاوره، هدفمند و اجرایی شود.

در حال حاضر در بخش‌های اقتصادی مانند سرمایه‌گذاری، گردشگری، معادن، صنایع، ساختمان، انبوه‌سازی، تسهیلات بانکی و بسیاری از موارد دیگر آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی هستیم.

 

*نحوه فعالیت در نحوه ارائه مشاوره به چه صورتی است؟

شرکت پاکسازان پارس پانیا یک ویژگی متمایز با دیگر شرکت‌های مشاوره دارد، به‌طور معمول شرکت‌های مشاوره‌ای منتظر می‌شوند که به آنها مراجعه و یا از آنها راهنمایی و مشاوره درخواست شود اما این شرکت با شناسایی فرصت‌ها و مطرح کردن آن با تیم مشاوره و ارتباط با سایر بخش‌ها، فرصت‌هایی مانند سرمایه‌گذاری، تسهیل در فعالیت، اشتغال‌زایی و موارد دیگر را برای خود فراهم می‌کند.

عمده فعالیت ما در استان مازندران و بخشی نیز در تهران است. مازندران با دارا بودن نیروهای بالقوه و آمار بالای بیکاری، نیاز زیادی به مشاوره در بخش‌های تولیدی و خدماتی دارد.

 

*متقاضیان چگونه می‌توانند از خدمات شما بهره‌مند شوند؟

پس از مطرح کردن موضوع مورد نظر با شرکت، درخواست آنان در تیم مشاوره، مطرح می‌شود و در صورت تأیید اجرایی شدن درخواست، وی را از نتیجه مطلع می‌کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع بیشتر به پایگاه اینترنتی www.parspania.com، آدرس پست الکترونیک info@parspania.com،  آدرس تلگرامی @parspania مراجعه کنند.

 

*کارشناسان همکار با شما در چه سطحی از تخصص قرار دارند؟

شرکت پاکسازان پارس پانیا از سال 90 در بخش مشاوره فعالیت می‌کند و در این مدت تمامی کارشناسان در حوزه‌های مطرح شده نیز فعال و مشغول به‌فعالیت هستند.

کارشناسان شرکت در هر بخش دانش خود را به‌روز کرده و بسته به نیاز روز در بخش مورد نظر اقدام به ارائه مشاوره‌های تخصصی می‌کنند.

 

*آیا شرکت شما یا مشاوران شما از سازمان استاندارد یا مرجع تأیید صلاحیت کننده‌ای مورد تأیید است؟

بله چون در غیر این‌صورت شرکت نمی‌توانست در این زمینه فعالیت داشته باشد. شرکت پاکسازان پارس پانیا در سال‌جاری به‌عنوان مشاور نمونه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزیده شده است و این مجموعه عضویت در انجمن مشاوران فنی و مهندسی مازندران را در کارنامه خود دارد.

 

*شما در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز ورود پیدا کرده‌اید؟

با توجه به نام‌گذاری سال 1395 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، شرکت پاکسازان پارس پانیا به‌همراه جمعی از مدیران و مسؤولان استان در حوزه‌های مختلف با تشکیل کمیته‌ای به‌نام «کمیته  اقتصاد مقاومتی» سعی در عمل به فرمان رهبری در کاهش نرخ بیکاری در مناطقی با نرخ بالای بیکاری کرده است.

 

*آینده فعالیت خود را در این زمینه چگونه می‌بینید و چه برنامه‌هایی در دستور کار دارید؟

در حوزه مشاوره این شرکت با دارا بودن تیمی متشکل از افراد با تجربه، از منظر درون‌نگری آینده را روشن و از منظر برون‌نگری پر از موانع می‌بیند چرا که در جامعه امروز ایران اسلامی به‌ویژه مازندران بیشتر واحدها به‌جای حل مشکل مجموعه، نیروها، سرمایه و بازار را منطبق با شرایط فعلی قرار می‌دهند و در برابر تغییر بسیار مقاومت می‌کنند. شعار ما در حوزه مشاوره «همیشه یک راهی هست» بازگو کننده واکنش تیم مشاوره ما با این مجموعه‌ها است.

 

*در پایان اهداف و برنامه شرکت پاکسازان پارس پانیا را در ورود به بخش‌های متفاوت تولیدی و خدماتی بیان کنید؟

شرکت اعتقاد به تبلیغات بسیار مؤثر و بدون هزینه از سوی مشتری دارد و به‌دنبال برآوردن نیازهای فراتر از نیاز مشتری است.

تمامی واحدها، کارکنان و مدیران در یک راستا گام برداشته و هدفی مشترک در تعالی شرکت دارند و یکسان بودن اهداف، در یک زبانی و همدلی تمامی واحدها مؤثر بوده است و در یکپارچه‌سازی مجموعه تأثیر به‌سزایی را دارند.

برای تعالی و رفع عیب‌های احتمالی در مجموعه، تمامی افراد و کارکنان با ارائه پیشنهاد در رفع و بهبود آن تأثیرگزار هستند و در این شرکت با ایجاد سیستم اطلاعاتی، تمامی موارد، ورودی و خروجی و اطلاعاتی، چه برون سازمانی و درون سازمانی، قابل پیگیری بوده و علت پیدایش آن نیز قابل شناسایی است.

هر سازمانی برای پیشگیری از عقب افتادگی در چرخه حیات نیازمند به‌بهبود مستمر است و این شرکت با ایجاد هیأت اندیشه‌ورزی و دریافت پیشنهادات از سوی کارکنان و مدیران خود، بهبود مستمر را جزئی از امور همیشگی خود می‌داند چرا که بر این اصل که «همواره راه بهتری وجود دارد» اعتقاد دارد.

این شرکت تمامی نهادها و سازمان‌های ذیربط را که با آنها تعامل دارد به‌عنوان جزئی جداناپذیر، مؤثر و با اهمیت می‌داند و از تأثیر آن در انجام اموری چه درون‌سازمانی و چه برون‌سازمانی مطلع بوده و در ارتباط با آنها دقت لازم را دارد.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها : , مشاوره , صنعتی , تولید , مازندران , مشاوره , صنعتی , تولید , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا