اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27571 مورخ:[1395-09-30 00:43:01]
 آغاز خرید پرتقال شب عید در مازندران +قیمت

آغاز خرید پرتقال شب عید در مازندران +قیمت

16 مرکز خرید از امروز خرید پرتقال شب عید را در مازندران آغاز می‌کنند و مستقیماً برای ذخیره‌سازی به سردخانه‌های تهران حمل می‌شود.

به گزارش مازند اصناف به‌منظور بررسی چگونگی روند خرید پرتقال و ذخیره‌سازی میوه شب عید مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور بازدیدی از مراکز خرید در استان مازندران داشت.

آغاز خرید 20 هزار تن پرتقال از طریق مناقصه

مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور در گفت‌و‌گو با فارس با بیان اینکه کیوی‌های خسارت‌دیده در غرب استان هر کیلو‌گرم 600 تومان از باغداران خریداری می‌شود، اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و 820 تن کیوی خسارت‌دیده از باغداران غرب استان خریداری شد.

حسین صفایی ادامه داد: کیوی‌های خسارت‌دیده برای پوره و آب‌گیری به کارخانه‌های نوشهر و مشهد حمل شد و به کارخانه‌های شاهرود و ارومیه برای تولید کنسانتره ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خرید پرتقال شب عید از سوی سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود، گفت: هر باغداری می‌تواند تنها 200 تن پرتقال تحویل سازمان تعاون روستایی دهد.

مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور با اعلام اینکه از هفتم دی‌ماه پاکت‌های مناقصه پرتقال شب عید بازگشایی می‌شود، اضافه کرد: استارت خرید 20 هزار تن پرتقال برای مناقصه زده می‌شود که شرایط رقابتی را ایجاد می‌کند.

مرکبات وارداتی امحا می‌شود

صفایی از ذخیره‌سازی 40 هزار تن پرتقال شب عید در مازندران خبر داد.

وی درباره خرید تضمینی پرتقال گفت: به‌دلیل پایین بودن ظرفیت کارخانه‌ها، تاکنون 8 هزار تن پرتقال از باغداران خریداری شد و تمرکز خرید بیشتر بر روی محصول درجه یک و دو است.

مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور تصریح کرد: 16 مرکز خرید از امروز خرید پرتقال را در مازندران آغاز می‌کنند و مستقیماً برای ذخیره‌سازی به سردخانه‌های تهران حمل می‌شود.

صفایی درباره واردات مرکبات گفت: به هیچ‌وجه اجازه واردات مرکبات داده نمی‌شود و اگر مرکبات قاچاق در بازار مشاهده شود به‌شدت برخورد و امحا می‌شود.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی به‌عنوان بانک عامل برای پرداخت تسهیلات به باغداران خسارت‌دیده انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: دولت 200 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره 10 درصد، 30 میلیارد تومان وام بلاعوض و 20 میلیارد تومان برای خرید کیوی به باغداران خسارت‌دیده اختصاص داد که باغداران می‌توانند یکی از این تسهیلات را انتخاب و دریافت کنند.

خرید پرتقال صنعتی تا مرز 10 هزار تن


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: تاکنون 5 هزار تن پرتقال صنعتی از باغداران تحویل گرفته شد و کارخانه‌ها روزانه 500 تن محصول را تحویل می‌گیرند.

دلاور حیدرپور ادامه داد: تا زمانی‌که خرید حواله‌های قدیمی برای خرید پرتقال‌های صنعتی به پایان نرسد، حواله جدید برای خرید مرکبات صادر نمی‌شود تا خرید‌ها به‌روز شود.

وی افزود: تا زمانی‌که قیمت پرتقال کمتر از قیمت خرید تضمینی باشد دولت این محصول را از باغداران خریداری می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: خرید تضمینی پرتقال صنعتی تا مرز 10 هزار تن انجام می‌شود.

حیدرپور اظهار کرد: 20 هزار تن برای ذخیره‌سازی شب عید آگهی مناقصه منتشر شد که به‌صورت شهرستانی انجام می‌شود و هر شهرستان موظف است از باغداران خریداری کند.

 

مرجع: بلاغ

» برچسب ها : , آغاز خرید پرتقال شب عید در مازندران , قیمت , آغاز خرید پرتقال شب عید در مازندران , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا