اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27490 مورخ:[1395-09-22 01:00:01]
قیمت گاز خانگی گران‌ می‌شود
معاون وزیر نفت:

قیمت گاز خانگی گران‌ می‌شود

معاون وزیر نفت از افزایش تدریجی قیمت گاز خانگی خبر داد.

به گزارش مازند اصناف حمیدرضا عراقی گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای اقتصاد، اگر صنایع کوچک امکان تامین منابع مالی برای تامین گاز مورد نیاز خود را نداشته باشند، تا 240 میلیون تومان به آنها کمک خواهیم کرد که حجم ایستگاه گاز آنها تا 300 هزار مترمکعب است و بقیه مبلغ را نیز به صورت قسطی باید پرداخت کنند.
مدیرعامل شرکت ملی گاز افزود: با توجه به ضرورت صرفه‌جویی جدی در مصرف گاز خانگی، قیمت گاز در این بخش کم‌کم افزایش خواهد یافت. اما در ارتباط با صنایع، هدف ما این است که توسعه قیمتی زیادی نداشته باشیم و قیمت گاز صنایع خیلی افزایش نداشته باشد.

عراقی با بیان اینکه سهم گاز در سبد انرژی کشور در سال 82 معادل 40 درصد بود، گفت: در حال حاضر این سهم به 72 درصد رسیده و نفت جای خود را به گاز داده است، به طوری که کم‌کم باید نفت سفید را در موزه‌ها پیدا کنیم.

وی همچنین با اشاره به افزایش یک درصدی تولید ناخالص ملی با بهره‌برداری از هر فاز پارس‌جنوبی گفت: سال آینده یک میلیارد مترمکعب گاز در روز تولید می‌شود و امکان صادرات گاز به کشورهای همسایه را نیز خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه ثبات تولید و حضور در بازارهای جهانی با خط تولید از جمله ماموریت‌های ما بعد از تامین گاز مورد نیاز کشور است، گفت: در حال حاضر 95 درصد نیاز صنعت گاز از جمله تامین خط لوله، توربین‌ و کمپرسور در داخل تامین می‌شود.

عراقی در پایان با بیان اینکه طی دو سال آینده گاز مورد نیاز صنایع و نیروگاه‌های در چابهار تامین خواهد شد، گفت: برای تحقق اهداف ما در برنامه ششم نیز 72 هزار میلیارد تومان باید هزینه شود.

مرجع : فارس

» برچسب ها : , افزایش , قیمت , گاز , خانگی , معاون , وزیر نفت , افزایش , قیمت , گاز , خانگی , معاون , وزیر نفتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا