اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27487 مورخ:[1395-09-22 00:48:01]
رشد ۶۱ درصدی خرید برگ سبز چای در سال جاری نسبت به سال گذشته
رئیس اداره چای رامسر خبر داد

رشد ۶۱ درصدی خرید برگ سبز چای در سال جاری نسبت به سال گذشته

رئیس اداره چای رامسر از افزایش ۶۱ درصدی خرید برگ سبز چای با حمایت دولت و بارش مناسب در فصل برداشت نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از نیمه پُر رامسر، اردلان بالابندیان اظهار کرد: میزان خرید تضمینی برگ سبز چای که از نیمه اول اردیبهشت آغاز و تا ۳۰ مهر پایان یافته ۹۸۲ هزار و ۳۸۰ کیلوگرم به ارزش ریالی ۱۷۴ میلیارد ریال بوده که تا کنون ۹۱ درصد این مبلغ به حساب چایکاران رامسر منظور و مابقی در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در سال جاری با توجه به حمایت دولت و بارش های خوب باران در منطقه خرید برگ سبز چای نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد افزایش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: به منظور حمایت و ایجاد انگیزه در بین چایکاران و جوان سازی باغات چای تسهیلات بدون بهره و مدت دار به آن دسته از چایکاران که اقدام به هرس کف بر و کمر بر را انجام دهند پرداخت می شود.

بالابندیان افزود: از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور تسهیلاتی در خصوص خرید نهاده های کشاورزی به چایکاران پرداخت و از تمامی چایکاران دعوت می شود با مراجعه به این اداره از تسهیلات مذکور برخوردار شوند‌.

رئیس اداره چای رامسر در پایان گفت: اعطای تسهیلات آبیاری تحت فشار در قالب تسهیلات یارانه ای و بلا عوض به منظور مرمت و تجهیز شبکه آبیاری باغات چای به متقاضیان چایکار نیز پرداخت می شود./

» برچسب ها : , رشد , ۶۱ درصدی , خرید , برگ سبز , چای , سال جاری , رامسر , مازندران , رشد , ۶۱ درصدی , خرید , برگ سبز , چای , سال جاری , رامسر , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا