اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27379 مورخ:[1395-09-12 00:14:01]
ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی باغداران شمالی در برف و سرمای اخیر
رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس خبر داد:

ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی باغداران شمالی در برف و سرمای اخیر

رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خواهان حمایت بیشتر دولت از کشاورزان و باغداران شد و گفت: باغداران شمالی در برف اخیر در حدود یک هزار میلیارد تومان متضرر شدند.

به گزارش مازند اصناف علی‌محمد شاعری در حاشیه بازدید از باغات شرق مازندران و جلسه بررسی خسارت‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس گزارش‌ها و بررسی‌ها حدود ۳۰ درصد باغات مازندران و گلستان دچار یخ‌زدگی شده است.

وی ادامه داد: دولت در بخش کمک و حمایت از باغداران باید با حساسیت بیشتری وارد می‌شد و تنظیم بازار و خرید تضمینی را باقوت بیشتری دنبال می‌کرد که این کار عملی نشد.

وی با اعلام اینکه باغداران ما در برف اخیر متحمل خسارات فراوان شده‌اند، گفت: جبران این خسارت‌ها تنها با حمایت و کمک دولت امکان‌پذیر است و نباید کشاورزان و باغداران بیش از این متضرر شوند.

شاعری افزود: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد است که این مقدار از مرکبات و کیوی شمال کشور کاملاً از بین رفته است و این آمار بیانگر سرمایه ازدست‌رفته باغداران ما است.

رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان ما خسارت سال ۹۲ خود در بخش کشاورزی را در ماههای اخیر دریافت کرده‌اند و لذا نباید در این شرایط بحرانی از باغداران غافل شویم بلکه باید با تمام توان برای حمایت از آنان تلاش شود.

شاعری افزود: در مجلس با تمام توان برای حمایت از باغداران تلاش خواهیم کرد تا به‌حق و حقوق خود برسند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا