اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27330 مورخ:[1395-09-08 00:20:01]
جشنواره فرش دستباف در 12 شهرستان مازندران برگزار می‌شود

جشنواره فرش دستباف در 12 شهرستان مازندران برگزار می‌شود

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بابیان اینکه فرش دستباف یک میراث فرهنگی است، گفت: جشنواره فرش دستباف در 12 شهرستان استان برگزار می‌شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بلاغ، محمد محمدپور عمران در جلسه کمیته فرش استان مازندران با اشاره به اینکه فرش دستباف یک میراث فرهنگی است، اظهار کرد: علاوه بر این موضوع فرش دستباف باعث اشتغال برای خانواده‌ها و فعالان این بخش شده است و بافندگان فعال فرش دستباف نباید دغدغه بازار، بیمه و تسهیلات را داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران حل مسائل و مشکلات در خصوص موارد مطروحه نماینده‌های فعال فرش استان را در چهار قسمت بازاریابی، مالی و تسهیلات، آموزش و ساختار و پشتیبانی عنوان کرد و افزود: در بخش بازاریابی حضور در نمایشگاه‌های بین المللی، ایجاد نمایشگاه‌های دائمی در هتل‌ها و اماکن توریستی و مناسب می‌تواند عاملی برای هر چه بیشتر معرفی فرش دستباف در جامعه گردد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره در 12 شهر اصلی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و ایجاد روز بازارها و همکاری صدا و سیما و تبلیغات در بیلبوردها می‌تواند در بحث بازار فرش دستباف مؤثر باشد.

محمدپور عمران با اشاره به وضعیت مالی و ارائه تسهیلات به بافندگان فعال، عنوان کرد: باید با نظارت صحیح به تقاضاهای واقعی پرداخته شود.

وی در پایان خواستار برپایی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی به بافندگان در زمینه‌های بازاریابی، به بافی و مرمت شد و گفت: سازمان حامی ساختار سازمان‌یافته‌ای که به بهبود وپشتیبانی از بافندگان فعال فرش کمک کند، است.

» برچسب ها : , جشنواره , فرش , دستباف , شهرستان , مازندران , جشنواره , فرش , دستباف , شهرستان , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا