اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27264 مورخ:[1395-09-04 00:53:01]
حمایت مجلس از تقویت صادرات فرش/ کمیته رفع مشکلات صنعت فرش تشکیل می‌شود
پزشکیان در نشست مشترک با فعالان صنعت فرش تأکید کرد

حمایت مجلس از تقویت صادرات فرش/ کمیته رفع مشکلات صنعت فرش تشکیل می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم رسیدگی به مشکلات فرشبافان کشور گفت: مجلس تمامی حمایت‌های لازم را برای تقویت صنعت فرش و صادرات فرش انجام خواهد داد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلسه بررسی مشکلات حوزه صادرات فرش ایران عصر امروز (چهارشنبه 3 آذرماه) در مجلس شورای اسلامی با حضور مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و فعالان صنعت فرش کشور برگزار شد.

پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تأکید بر لزوم رفع مشکلات در صنعت فرش کشور گفت: مسائل مختلفی که در بخش تولید تا صادرات فرش وجود دارد باید رفع شود.

وی ادامه داد: پیشنهادات فعالان صنعت فرش در حوزه‌های مختلف مانند تسهیل صادرات باید بررسی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر طرحی برای حمایت از صنایع دستی کشور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که می‌توان شرایطی را فراهم کرد که در این طرح به بحث رفع مشکلات صنعت فرش نیز توجه شود.

پزشکیان در این رابطه ادامه داد: با تشکیل کمیته مشترکی متشکل از مجلس، نهادهای دولتی ذیربط در صنعت فرش و فعالان بخش خصوصی مرتبط با صنعت فرش و همچنین رئیس مرکز ملی فرش، زمینه برای مطرح شدن مشکلات صنعت فرش و راهکارهای تقویت این صنعت فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیته‌ای برای رفع مشکلات صنعت فرش تشکیل می‌شود، گفت: ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس از طرف نهاد قانونگذاری پیگیری‌ها لازم را برای انجام هماهنگی‌ها در کمیته رفع مشکلات صنعت فرش انجام می‌دهد.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس تمامی حمایت‌های لازم را برای تقویت صنعت فرش و صادرات فرش انجام خواهد داد و اگر اصلاحات قانونی برای انجام این مهم لازم باشد توجهات لازم را مد نظر قرار خواهد داد.

وقف چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: باید بررسی‌های کارشناسی انجام شود که دلیل افت صادرات فرش مشخص شود البته راهکارهایی نیز برای کاهش هزینه‌های تولید باید مد نظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تقویت صنایع دستی در صنعت فرش کشور افزود: مجلس تمامی تلاش خود را برای تقویت صنایع دستی و بحث تقویت صنعت فرش و صادرات این محصول انجام خواهد داد.

ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: بنده سال‌هاست که با صنعت فرش آشنایی دارم و مشکلات این صنعت را درک می‌کنم.

وی ادامه داد: بحث مشکلات صنعت فرش به مسائل مربوط به بخش گمرک محدود نمی‌شود و این صنعت از بافت تا صادرات با مشکلاتی روبرو است.

نماینده مردم کاشان با تأکید بر لزوم توجه به مشکلات بیمه فرشبافان گفت: باید طرحی برای حمایت از صنعت فرش دستباف کشور آماده شود و تمامی جوانب در این طرح لحاظ شود.

هاشمی نماینده مردم تکاب، میاندوآب و شاهین دژ  در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: صنعت فرش کشور با مسائلی روبرو است که باید اقدامات عملی برای رفع مشکلات آن انجام شود.

وی با بیان اینکه تقویت صنعت فرش می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی در کشور به همراه داشته باشد، گفت: باید به اقتصاد خانوارهای بافنده فرش توجه شود و شرایط کاری آنها تسهیل شود.

کرباسیان رئیس گمرک کشور در این نشست با بیان اینکه باید ب موضوع تبلیغات در صنعت فرش توجه شود، افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم را برای تسهیل کار صادرکنندگان فرش دارد و در این زمینه آماده همکاری است.

کرباسیان افزود: در این نشست موضوع اینکه واردات قطعی فرش‌های دستباف اعم از نو یا مستعمل ایرانی برگشتی، بدون اعمال ماده 65  قانون گمرکی و با معافیت از ثبت سفارش و پرداخت حقوق ورود و ارزش افزوده قابل ترخیص است، مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه کرباسیان رئیس گمرک، فاضلی رئیس اصناف، کریمی اصفهانی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش، فاخر نایب رئیس اتحادیه، کارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران، سیدزاده مدیرکل پارلمانی وزارت صنعت و جمعی از فعالان صنعت فرش حضور داشتند و دغدغه‌های خود را بیان کردند./

پایان پیام

» برچسب ها : , تقویت , صادرات , فرش , ایران , تقویت , صادرات , فرش , ایرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا