اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27139 مورخ:[1395-08-18 00:43:01]
لزوم توجه جدی به صنعت گردشگری دریایی در مازندران
مدیرکل بنادر مازندران تأکید کرد

لزوم توجه جدی به صنعت گردشگری دریایی در مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: لازمه اجرای اقتصاد مقاومتی در استان توجه به صنعت گردشگری دریایی است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، سیاوش رضوانی در سمینار آموزشی اقتصاد مقاومتی که با حضور تمامی کارکنان در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، شناسایی عوامل، راهکارها و اولویت‌های اقتصاد مقاومتی در سرلوحه فعالیت‌های مسؤولان قرار گرفت.

وی افزود: این اداره‌کل در اجرایی کردن شعار امسال‌، طرح توسعه گردشگری دریایی را به عنوان مهم‌ترین راهکار اجرای اقتصاد مقاومتی در سطح استان در دستور کار خود قرار داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه امروزه صنعت گردشگری یکی از پایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهان است، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری علاوه بر اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش افزوده، سبب تأثیرگذاری در سایر بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: آزادسازی حریم دریا، رفع نقاط ضعف تأسیسات اقامتی، برخورد جدی با ساخت‌وسازهای بی‌رویه در نوار ساحلی، ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، افزایش آژانس‌های مسافری دریایی، برگزاری تورهای مسافرتی دریایی و ... از راهکارهای توسعه گردشگری دریایی در مناطق شمالی کشور است.

مدیرکل امور اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری استانداری و دبیر اقتصاد مقاومتی مازندران نیز به تشریح اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور پرداخت و افزود: اقتصاد مقاومتی جدای از مباحث اقتصادی نیست.

لیلا واثقی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی هدف‌گذاری صورت می‌گیرد و باید با برنامه‌ریزی مناسب برای رسیدن به هدف را تسریع کنیم.

وی با اشاره به اینکه منظور از اقتصاد واقعی یک اقتصاد مقاومتی فعال و پویاست، خاطرنشان کرد: مردمی کردن اقتصاد، توجه به سیاست‌های اصل 44 و بخش خصوصی، کاهش وابستگی به نفت، توجه به نقش صنایع دانش‌بنیان و نگاه برون‌گرای اقتصاد از الزامات اقتصاد مقاومتی از نگاه مقام معظم رهبری است.

دبیر اقتصاد مقاومتی مازندران گفت: مدیریت مصرف، حمایت از تولید داخلی، استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات و حرکت براساس برنامه را از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی از نگاه رهبری معظم انقلاب است.

» برچسب ها : , لزوم , توجه , جدی , صنعت , گردشگری , دریایی , مازندران , لزوم , توجه , جدی , صنعت , گردشگری , دریایی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا