اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 27096 مورخ:[1395-08-13 00:54:01]
اصناف خواستار رفع سدمعبر و تداخل صنفی هستند/ بازرسی از اتاق اصناف از سوی کمیسیون نظارت به فراموشی سپرده شد
عضو کمیسیون نظارت بر اصناف فریدونکنار:

اصناف خواستار رفع سدمعبر و تداخل صنفی هستند/ بازرسی از اتاق اصناف از سوی کمیسیون نظارت به فراموشی سپرده شد

 عضو کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان فریدونکنار با ابراز تاسف از اینکه بازرسی از اتاق اصناف از سوی کمیسیون نظارت به فراموشی سپرده شد، گفت: اصناف خواستار رفع سدمعبر و تداخل صنفی هستند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بصیرنیوز، ابوالقاسم فرجی در چهل و نهمین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف فریدونکنار در سالن اجتماعات اتاق اصناف این شهرستان، اظهار کرد: تا زمانی‌که دستگاه‌های بالایی دستشان در جیب مجموعه‌های پائین‌تر از خود قرار دارد نمی‌توانند بر آنها نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سد معبر به معضل چندین ساله تبدیل شد، خاطرنشان کرد: شهردار به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کند و دستگاه‌های بالایی نیز قدرتی در برخورد با وی ندارند.

عضو کمیسیون نظارت بر اصناف فریدونکنار با اشاره به اینکه شورای شهر بارها مدعی شد که با پدیده سد معبر برخورد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: تا به امروز به جز برخی برخوردهای مقطعی هیچگونه کار مثبتی صورت نداده است.

فرجی گفت: در مکاتبات خود خواستار مبارزه با قاچاق کالا هستند اما کسی در برابر ورود این کالاها از مبادی ورودی آن قرار نمی‌گیرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه بخشی از توزیع‌کنندگان کالاهای قاچاق دست‌فروشان هستند، خاطرنشان کرد: ما خواستار برخورد با این دست‌فروشان هستیم.

فرمانده حوزه بسیج اصناف فریدونکنار خواستار آموزش فقه اسلامی برای متقاضیان دریافت پروانه کسب شد و گفت: بر اساس قانون در صورت برگزار نشدن کلاس‌های آموزش فقه بازار از سوی بسیج اصناف با همکاری اتاق اصناف، پروانه‌های صادر شده هیچگونه ارزش قانونی ندارد.

فرجی با بیان اینکه سازمان صعنت، معدن و تجارت به دنبال فعال‌تر شدن اتحادیه‌ها هستند، اظهار کرد: این امر سیاست مناسبی است اما دستگاه‌های مرتبط با اتحادیه‌ها همکاری لازم را ندارند و بزرگترین مشکل ما سدمعبر و تداخل صنفی است.

وی خواستار بازرسی از اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیرپوشش شد و خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این وظیفه ذاتی کمیسیون نظارت به فراموشی سپرده شده است.

عضو کمیسیون نظارت بر اصناف فریدونکنار گفت: برخی از فروشگاه‌های بزرگ در فریدونکنار با استفاده از برندو مارک‌های معروف کالاهایی را توزیع می‌کنند که به نظر می‌رسد قاچاق و غیر استاندارد هستند.

» برچسب ها : , اصناف , تداخل , صنفی , کمیسیون , نظارت , اصناف , تداخل , صنفی , کمیسیون , نظارتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا